Wygraliśmy! Przy Ziętka powstanie aktywne przejście dla pieszych

fot. mat. prasowe

Ul. gen. J. Ziętka w Mysłowicach to jedno z 20 miejsc, które zwyciężyły w konkursie realizowanym w ramach kampanii „Kochasz? Powiedz stop wariatom drogowym”. Fundacja PZU wybuduje w naszym mieście aktywne przejście dla pieszych.

Spośród 344 zgłoszonych do akcji lokalizacji z całej Polski komisja konkursowa i internauci wyłonili 20 miejsc. Łącznie na www.stopwariatom.pl oddano blisko 6 mln głosów. Sędziszów Małopolski, Bezrzecze, Mysłowice, Zawadzkie, Marki, Skała, Myszków, Kobyłka, Karpacz, Sieradz, Witnica, Olsztyn, Brzesko, Chełmża, Zielonka, Wola Podłężna, Solanka, Siercza, Gołańcz i Miechów. To miejscowości, w których przejścia dla pieszych zostaną wyposażone w elementy poprawiające bezpieczeństwo ich użytkowników. Na każdym z nich Fundacja PZU zainstaluje maty antypoślizgowe skracające drogę hamowania, oświetlenie, które zapala się, gdy pieszy zbliża się do pasów oraz system stale święcących „kocich oczek”.

Jak będzie niebawem wyglądało zwycięskie przejście przy ul. gen. J. Ziętka w rejonie posesji nr 65, zobaczycie w poniższym filmiku:

Celem konkursu „Aktywne przejścia dla pieszych” było zaangażowanie samorządów i społeczności lokalnych w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych. Budowa aktywnego przejścia w realny sposób zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców zwycięskich miast.

Komentarze