Niebawem ruszy budowa Quick Parku

fot. Monika Gaworowska

Inwestor Quick Parku uzyskał pozwolenie na budowę centrum handlowego przy skrzyżowaniu ul. Katowickiej i Obrzeżnej Północnej. 2 października uroczyście wmurowano kamień węgielny pod budowę.

– Otrzymana przez nas 30 września decyzja o pozwoleniu na budowę wydana przez prezydenta Mysłowic Edwarda Lasoka pozwala nam przystąpić do realizacji inwestycji – mówi Jarosław Fijałkowski, prezes spółki Real2b. – Rozpoczęliśmy właśnie prace ziemne mające na celu uporządkowanie terenu budowy. Jesteśmy również mocno zaangażowani w przetarg, w którym wybierzemy generalnego wykonawcę. Po jego rozstrzygnięciu rozpoczniemy prace budowlane – dodaje.

Budowa centrum handlowego o powierzchni blisko 16 tys. metrów kwadratowych potrwa ok. 12 miesięcy. Jego otwarcie przewidziane jest na ostatni kwartał 2016 r. Będzie to pierwsze nowoczesne centrum handlowe w Mysłowicach. Na jego powierzchni znajdziemy ok. 60 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych. Quick Park zaoferuje również darmowy parking na 400 samochodów, na którego terenie powstanie pierwsza restauracja McDonald’s w mieście.

Inwestycja ma również pełne poparcie władz miasta. – Cieszę się bardzo, że w Mysłowicach powstanie nowe centrum handlowe. Zwłaszcza, że projekt robi imponujące wrażenie i taka na pewno będzie też jego realizacja. Inwestycja tego typu jest dla naszego miasta wielką korzyścią. To przecież wpływy do budżetu, a także nowa infrastruktura drogowa oraz poszerzenie oferty handlowej dla mieszkańców. Warto podkreślić, że to także nowe miejsca pracy dla mysłowiczan – komentuje prezydent Edward Lasok.

Nadesłano przez: P. Markiewka
Komentarze