Król będzie posłem. Na kogo jeszcze głosowaliśmy?

fot. arch.

Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych. Mysłowice będą miały swojego posła.

Do okręgu wyborczego nr 31 prócz Mysłowic należały także Katowice, Chorzów, Ruda Śląska, Piekary Śląskie, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Tychy i powiat bieruńsko-lędziński. Wyniki z naszego okręgu niemal pokrywają się z tymi ogólnopolskimi: wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając prawie 33% głosów, druga była Platforma Obywatelska z niemal 28,5% głosów, na trzecim miejscu uplasował się ruch Kukiz’15 z 10% głosów, a za nim Nowoczesna Ryszarda Petru z ponad 8,5-procentowym poparciem.

Tym samym mandaty poselskie wywalczyli: Grzegorz Tobiszowski, Andrzej Sośnierz, Jerzy Polaczek, Bożena Borys-Szopa, Michał Wójcik, (PiS), Marian Zembala, Danuta Pietraszewska, Tomasz Tomczykiewicz, Marek Wójcik i Wojciech Król (PO), Grzegorz Długi (Kukiz’15) oraz Monika Rosa (Nowoczesna).

W naszym mieście również najchętniej głosowaliśmy na PiS, PO oraz ruch Pawła Kukiza, ale na czwartym miejscu znalazła się Zjednoczona Lewica. Najwięcej głosów oddaliśmy na mysłowiczanina Wojciecha Króla (PO), który będzie reprezentował nasze miasto w Sejmie RP – 5 132. To miażdżąca przewaga nad Józefem Tobiszowskim (PiS), który uzyskał w Mysłowicach drugi wynik z 2 607 głosami.

W wyborach do Senatu RP w okręgu nr 75 (Mysłowice, Tychy i powiat bieruńsko-lędziński) Czesław Ryszka (PiS) pokonał Marka Spyrę (PO) zaledwie 1% głosów (50,48%-49,52%).

Na wybory udało się 54% mysłowiczan. Frekwencja w okręgu nr 31 wyniosła 53,9%, a w całym kraju 50,9%.

Komentarze