Bohater pilnie poszukiwany

Bez wątpienia można stwierdzić, że pomaganie stało się modne. Wśród zrekrutowanych już wolontariuszy możemy znaleźć różne osobowości, jednak dwie kobiety zwracają naszą szczególną uwagę. Kasia i Sylwia – mama i córka. Ich historia jest szczególna, ponieważ to nie jest ich pierwszy udział w projekcie. Tyle, że poprzedni był po drugiej stronie barykady.

– Nie układało nam się w życiu. Zostałam samotną matką czwórki dzieci, naprawdę było ciężko. Starałam się jak mogłam, wszystko dla swoich pociech – mówi ze wzruszeniem Kasia. Jak sama twierdzi, przy pierwszym zetknięciu ze Szlachetną Paczką była sceptycznie nastawiona. – Nie wierzyłam, że obcy ludzie się nami zainteresują. Gdy w grudniu nasz próg przekroczyli wolontariusze z rękami pełnymi paczek, oniemiałam. To wydawało się być snem – wspomina nowo zrekrutowana wolontariuszka. – Pamiętam, jak mój brat chodził po mieszkaniu i kazał się każdemu uszczypnąć, bo nie wierzył, że to może być prawda. Nie pamiętam żeby kiedykolwiek spotkało nas tyle dobrego – dodaje Sylwia.

Ten rok jest dla nich szczególny. Paczka spełniła swoją rolę, pozwoliła uwierzyć im w siebie i stanąć na nogi. Dziś obie solidarnie zarejestrowały się jako wolontariuszki Szlachetnej Paczki w celu niesienia pomocy innym. – Teraz czas dowiedzieć się, jak to jest pomagać – mówi Sylwia.

Jest tylko jeden sposób, aby przekonać się na własnej skórze, jak pomoc drugiej osobie może uszczęśliwić także nas samych. Wystarczy zostać SuperW i spełnić potrzeby swoje i innych. – W naszych dwóch rejonach mamy jeszcze po 10 miejsc. Rekrutacja trwa do 15 października, więc czasu jest niewiele. Serdecznie zapraszamy do udziału w niesamowitej przygodzie, jaką jest Szlachetna Paczka – zachęca Edyta Odrowąż, lider rejonu Mysłowice Centrum.

– Aby zostać wolontariuszem, wystarczy zalogować się na stronie www.superw.pl. Nie obiecujemy, że przez kolejne trzy miesiące nie będziecie mieli żadnej chwili zwątpienia, ale nic nie może równać się z uśmiechem i radością rodzin w trakcie finału – dodaje Magdalena Kotyrba, lider rejonu Mysłowice Południe.

Aby stać się bohaterem, wcale nie trzeba umieć latać czy być nadludzko silnym. Czasami wystarczy sprawić, że ktoś poczuje się wyjątkowy. Szlachetna Paczka to najlepsza droga do stania się bohaterem naszych czasów!

Nadesłano przez: Szlachetna Paczka
Komentarze