Zostań bohaterem razem ze Szlachetną Paczką

To już piętnasty raz, kiedy za pośrednictwem wolontariuszy kilkanaście tysięcy rodzin otrzyma mądrą pomoc. Ostatni finał Szlachetnej Paczki był dla 33 mysłowickich wolontariuszy rekordowy. W dwóch rejonach aż do 67 rodzin wyciągnięto pomocną dłoń.

Szlachetna Paczka to projekt inny niż wszystkie. Stowarzyszenie Wiosna zapewnia konkretne wsparcie dla konkretnych ludzi. Ale żeby to się udało, musi być pośrednik, który swoimi działaniami sprawi, że niepowtarzalna rodzina natrafi na niepowtarzalnego darczyńcę.

– Za pierwszym razem każdy się boi. Miałam wiele wątpliwości – mówi jedna z wolontariuszek. – Dziś jednak mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że nie żałuję. Wręcz przeciwnie, nie wyobrażam już sobie przedświątecznego okresu bez działań w Szlachetnej Paczce. Ten rodzaj wolontariatu działa jak narkotyk. Uzależniasz się od radości rodzin, którym pomagasz. Kiedy przychodzisz na pierwsze spotkanie, często widzisz ludzi nieufnych, lekko wycofanych, na ogół ciężko doświadczonych przez życie. Kiedy za parę tygodni wraz z drużyną przynosisz im paczki, widzisz, że cuda jednak się zdarzają. Radość, niejednokrotnie łzy wzruszenia, to wszystko sprawia, że chcesz więcej i więcej – dodaje.

– Zadaniem wolontariusza jest przede wszystkim odwiedzenie rodziny, obiektywne osądzenie sytuacji i jeżeli nic nie stoi na przeszkodzie, włączenie jej do projektu. Niektórym może wydawać się to trudne i wymagające zbyt wielkiej odpowiedzialności, jednak trzeba pamiętać, że kiedy znajdziemy się  w takiej sytuacji, serce podpowie, co zrobić – zapewnia z jeden z wolontariuszy.

Szlachetna Paczka to nie tylko same obowiązki. Praca w zespole oraz możliwość rozwoju to najczęściej wymieniane przez wolontariuszy plusy uczestnictwa w projekcie. Już na szkoleniu, które musi przejść każdy wolontariusz, czuć tę drużynową atmosferę. Później jest tylko lepiej. Poznajesz nowych ludzi, pełnych energii i chęci pomocy innym. Dodatkowo możesz realizować się na wybranym polu. Czego chcieć więcej?

– Poszukujemy 40 wolontariuszy. Każdy, kto chce przeżyć fajną przygodę, jednocześnie sprawiając, że czyjś świat stanie się lepszy, a wiara w ludzi zostanie przywrócona, może zgłosić się na stronie www.superw.pl. Aby dołączyć do mysłowickiej drużyny, wystarczy wybrać rejon Mysłowice Centrum lub Mysłowice Południe i wypełnić formularz – zachęca lider rejonu Mysłowice Centrum Edyta Odrowąż.

– Stawiamy sobie poprzeczkę coraz wyżej. Chcemy dotrzeć do jak największej liczby potrzebujących. Ale żeby to było możliwe, musimy stworzyć silną drużynę, która będzie w stanie zrealizować cel: pomoc potrzebującym. Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji, która, mam nadzieję, będzie wyjątkowa – mówi lider drugiego mysłowickiego rejonu Mateusz Stylok.

Nadesłano przez: Szlachetna Paczka
Komentarze