Pierwsza inicjatywa MRS: Rajski Zakątek przy ul. Kawy

Z inicjatywy Mysłowickiej Rady Seniorów miasto przystąpiło do konkursu banku BZWBK „Tu mieszkam, tu zmieniam”. Walczymy o 10 tys. zł na zmianę zielonej przestrzeni przy ul. Kawy.

Rajski Zakątek to pomysł MRS na zagospodarowanie zielonego placu pozostałego po terenie Przedszkola nr 16 znajdującego się przy ul. Kawy 4 w Brzęczkowicach. Inicjatorzy wniosku planują na wyznaczonym terenie utworzyć plac do gry w bule, boisko do siatkówki plażowej oraz makietę statku pirackiego jako element placu zabaw dla dzieci. Pojawi się również piaskownica, odnowiona zostanie ścieżka do nordic walking oraz betonowe alejki.

Jeżeli Rajski Zakątek zdobędzie przychylność komisji konkursowej i otrzyma grant, odnowiony i doposażony plac obsadzony zostanie kolorowymi kwiatami, pojawią się nowe ławki oraz dodatkowe elementy siłowni zewnętrznej. Będzie to także idealne miejsce na spacer z czworonożnym przyjacielem, pod warunkiem, że jego odpowiedzialny właściciel będzie pamiętał o zachowaniu czystości.

Komisja konkursowa do 31 sierpnia zdecyduje, które 300 projektów otrzyma grant na realizację przedsięwzięcia. Od tego dnia zwycięzcy będą mieli dodatkową szansę na zdobycie kolejnych środków finansowych. Do 6 września potrwa głosowanie internetowe – w tym terminie każdy będzie mógł oddać jeden głos na wybrany przez siebie projekt. Miejsce pierwsze otrzyma dodatkowo 5 tys., drugie 3,5 tys., a trzecie 2 tys zł.

Strona wydarzenia na Facebooku.

Nadesłano przez: UM Mysłowice
Komentarze