Przed nami lato remontów

fot. ARAmedia

W czerwcu zakończyły się dwie duże drogowe inwestycje, w kolejce do remontu jak zwykle w tym okresie czeka mnóstwo ulic. Sprawdźcie, gdzie latem możecie natknąć się na drogowców.

Nowymi drogami mogą się już cieszyć mieszkańcy ul. Wiosny Ludów i Wielka Skotnica. Remont tej pierwszej trwał ponad pół roku, drugiej, razem z wymianą sieci wodociągowej, półtora. Przebudowa ul. Wiosny Ludów kosztowała miasto ponad milion zł. Pięć razy więcej, bo ponad 5 mln zł kosztował remont ul. Wielka Skotnica, który rozpoczął się już w styczniu 2014 r.

Wciąż trwają prace na ul. PCK, Wiśniowej, Kotarbińskiego, Kownackiej, Szelburg-Zarembiny i Zegadłowicza. Lada dzień rozpocznie się remont ul. Piastów Śląskich, gdzie powstanie czterowlotowe rondo na skrzyżowaniu z ul. Kopalnianą. W jego ramach przebudowane zostaną dwie zatoki autobusowe, wszystkie punkty świetlne, przejścia dla pieszych, chodnik oraz kanalizacja deszczowa wraz z wodociągiem. Powstaną też nowe zjazdy do prywatnych posesji i zagospodarowany zostanie teren zielony wzdłuż ulicy. Przetarg wygrała firma JKM Sp. z o. o. Mikołów kwotą blisko 2,7 mln zł. Zarząd Województwa Śląskiego przyznał inwestycji dofinansowanie w wysokości 85%.

Niebawem drogowców spotkamy także na ul. Brzęczkowickiej, Dygasińskiego, Konopnickiej, skrzyżowaniu Brzezińska-Laryska, Wańkowicza, Iwaszkiewicza, Baczyńskiego i Morcinka. W lipcu rozpoczną się też średnie remonty dróg, czyli wymiany nawierzchni jezdni na całej ich szerokości i odpowiednio długich odcinkach. Obejmą jedenaście ulic: Kokota na całej długości, Gagarina od ul. Kosztowskiej do ronda PCK, Długą od miejsca ubiegłorocznego remontu do węzła S1 i dalej 350 m, Stadionową do przejazdu kolejowego, plac Mieroszewskich, Chopina od Różyckiego do Moniuszki, Bończyka od granicy miasta w kierunku Katowickiej, Pogodną od 3 Maja 350 m do góry, Kasprowicza na wysokości cmentarza, Nowochrzanowską od Brzezińskiej i skrzyżowanie Murckowskiej z Piastów Śląskich.

Z kolei w ramach remontów bieżących dróg dziury będą łatane na ul. Stawowej, Obrzeżnej Północnej, Górniczej, Robotniczej, Słupeckiej, Ofiar Września, Imielińskiej, Laryskiej 7-9, Fabrycznej, Janowskiej i 1000-lecia Państwa Polskiego. To zadanie zlecone zostało MPWiK na kwotę 149 tys. zł.

Komentarze