Wojciech Król otrzymał rekomendację do startu w wyborach

fot. itvm.pl

Przy każdych wyborach parlamentarnych powtarza się temat braku reprezentanta naszego miasta w Sejmie. Jak od lat podkreślają komentatorzy lokalnej sceny politycznej, brak posła z Mysłowic osłabia pozycję naszego miasta w regionie. Czy po zaplanowanych na jesień tego roku wyborach sytuacja ta ulegnie zmianie? Jak podaje tygodnik „Co Tydzień”, powiatowy zarząd Platformy Obywatelskiej zarekomendował kandydaturę mysłowiczanina Wojciecha Króla w zbliżających się wyborach do Sejmu.

– Potwierdzam, że taka rekomendacja wpłynęła, ale to nie przesądza o moim starcie w nadchodzących wyborach. Obecnie trwają rozmowy, które zdecydują, czy znajdę się na listach wyborczych. Kierowanie gabinetem marszałka województwa mocno mnie absorbuje, a prowadzenie kampanii wyborczej wymaga pełnego zaangażowania. Z pewnością decyzja zapadnie na dniach, ale poważnie biorę ją pod uwagę – komentuje Wojciech Król.

Życiorys zawodowy Króla pozwala postawić tezę, że pierwszy raz mamy realną szansę na posła z Mysłowic. Wojciech Król ukończył organizację produkcji filmowej i telewizyjnej, realizację programów dziennikarskich w prestiżowej łódzkiej filmówce, a także studia podyplomowe z zakresu dziennikarstwa i akademii zarządzania. Trzydziestoletni mysłowiczanin ma już spore doświadczenie zawodowe. Po maturze podjął się pracy zawodowej w mediach – początkowo w radiu, a następnie w Telewizji Polskiej w Warszawie. Przez cztery lata pełnił także funkcję dyrektora kancelarii prezydenta Mysłowic, gdzie kierował promocją miasta i polityką informacyjną, a od kilku miesięcy zarządza gabinetem marszałka województwa śląskiego.

Podczas pracy w naszym mieście Król zasłynął z realizacji ciekawych przedsięwzięć. To właśnie on zainicjował promocję mysłowickich szkół ponadgimnazjalnych, by w czasach rosnącego niżu demograficznego zatrzymać odpływającą do sąsiednich miast młodzież. Organizacją Behind the Trees Festival przyczynił się do powrotu Mysłowic na festiwalową mapę Polski, był także inicjatorem wydania płyty „Mysłowice dobrze brzmiące” będącej składanką utworów rodzimych muzyków i promocją miasta w całej Polsce. Ponadto skutecznie zabiegał, by nasze miasto znalazło się na mapie prestiżowego Tour de Pologne.

Kreatywne pomysły zaprowadziły go do Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego. Pracując w województwie, nie zapomina o Mysłowicach. Dzięki jego wsparciu zaledwie w ciągu kilku miesięcy nasze miasto zyskało znaczne wsparcie finansowe, a pierwsze inwestycje z dofinansowaniem zewnętrznym już ruszyły.

Nadesłano przez: itvm.pl
Komentarze