Dla startu w wyborach rezygnuje ze stanowiska

FOT. NAD.

Wojciech Król zrezygnował ze stanowiska dyrektora gabinetu marszałka województwa śląskiego. Rezygnacja związana jest z podjęciem decyzji o starcie w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Poniżej publikujemy treść oświadczenia przesłanego do mediów.

Szanowni Państwo,

w związku z rekomendacją dotyczącą mojego kandydowania do Parlamentu podjąłem dwie decyzje. Pierwsza to przyjęcie propozycji kandydowania do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, druga to moja rezygnacja ze stanowiska dyrektora gabinetu marszałka województwa śląskiego. Uważam bowiem, że nie mógłbym wykonywać profesjonalnie moich obowiązków zawodowych i prowadzić kampanii wyborczej. Dlatego chcę skoncentrować się na nowych wyzwaniach. Niech to będzie nowy standard na odmładzającej się scenie politycznej. Liczę na to, że moja decyzja zostanie dobrze odczytana przez moich współpracowników, przełożonych, a także mieszkańców regionu.

Wojciech Król

Wybory parlamentarne to głosowanie, w którym raz na cztery lata wybieramy przedstawicieli Sejmu (460 posłów) i Senatu (100 senatorów). Najbliższe odbędą się 25 października.

Nadesłano
Komentarze