Wiosny Ludów po gruntownym remoncie. Ruszają remonty średnie

fot. UM Mysłowice

Z początkiem czerwca zakończył się kompleksowy remont ul. Wiosny Ludów, który rozpoczął się jesienią ubiegłego roku. Na przebudowę drogi przeznaczono łącznie ponad milion zł. Niebawem rozpoczną się także remonty średnie dróg.

W ramach zaplanowanego remontu na całej długości ul. Wiosny Ludów wymieniona została dotychczas odkształcona i zdeformowana nawierzchnia, powstały nowe chodniki, zjazdy do posesji i dróg bocznych, parkingi oraz pobocza. Ponadto położony wzdłuż ulicy rów przydrożny został odtworzony i wyczyszczony poprzez pogłębienie dna, ukształtowanie skarp oraz oczyszczenie przepustu. Inwestycję przeprowadziła wyłoniona w przetargu firma, Przedsiębiorstwo Budowy Dróg Drogopol-ZW z Katowic.

Wiosny Ludów to pierwsza z dwuletnich inwestycji, która została zakończona. Wciąż trwają bowiem intensywne prace remontowe na ul. Wielka Skotnica czy PCK. Niebawem rozpocznie się także drugi etap przebudowy ul. Brzęczkowickiej i kompleksowa przebudowa ul. Piastów Śląskich wraz z budową ronda. Drogowców spotkać można również na ul. Wiśniowej, Kotarbińskiego, Kownackiej, Szelburg-Zarembiny, Zegadłowicza czy Staszica. Powstaje także niezbędna dokumentacja do przebudowy ul. Dygasińskiego, Konopnickiej i skrzyżowania Brzezińska-Laryska.

Na przełomie czerwca i lipca powinny się także rozpocząć tak zwane średnie remonty dróg. Remont średni to wymiana nawierzchni jezdni na całej jej szerokości i odpowiednio długim odcinku. Taka inwestycja pozwala na szybką poprawę bezpieczeństwa i komfortu jazdy i wykonywana jest z reguły na tych ulicach, gdzie pełny remont nie jest potrzebny bądź jeszcze nie jest możliwy, np. z powodu koniecznych prac podziemnych.

Remonty średnie w tym roku obejmą jedenaście ulic: Kokota na całej długości, Gagarina od ul. Kosztowskiej do ronda PCK, Długą od miejsca ubiegłorocznego remontu do węzła S1 i dalej 350 m, Stadionową do przejazdu kolejowego, plac Mieroszewskich, Chopina od Różyckiego do Moniuszki, Bończyka od granicy miasta w kierunku Katowickiej, Pogodną od 3 Maja 350 m do góry, Kasprowicza na wysokości cmentarza, Nowochrzanowską od Brzezińskiej i skrzyżowanie Murckowskiej z Piastów Śląskich.

Nadesłano przez: UM Mysłowice
Komentarze