Ruszył remont na A4. Spodziewajcie się utrudnień

fot. autostrada-a4.pl

Wczoraj po południu rozpoczęły się prace związane z wymianą nawierzchni autostrady A4 w kierunku do Krakowa między węzłem Murckowska w Katowicach (skrzyżowanie A4 z drogą krajową nr 86) a węzłem Mysłowice.

Jeszcze dziś w związku ze zmianami w organizacji ruchu na jezdni do Katowic ruch będzie się odbywał prawym pasem z ograniczeniem prędkości do 80 km/h. Od jutra do 30 czerwca ruch będzie się odbywał się dwoma zawężonymi pasami ruchu dla obu kierunków z ograniczeniem prędkości do 80 km/h.

Szczegółowe informacje o organizacji ruchu:

  • Pojazdy jadące w kierunku Katowic będą się poruszać dwoma zwężonymi pasami ruchu z wykorzystaniem pasa awaryjnego. Dla tego kierunku wprowadzony zostanie zakaz wyprzedzania dla samochodów ciężarowych.
  • Pojazdy jadące autostradą w kierunku Krakowa w odległości ok. 0,5 km od miejsca prowadzenia robót będą się przemieszczać jednym pasem ruchu. Następnie potok pojazdów jadących tym pasem zostanie skierowany na jezdnię przeciwległą, na której wyznaczony zostanie pojedynczy pas ruchu w kierunku Krakowa, oddzielony od kierunku przeciwnego barierami stalowymi. Po minięciu odcinka, na którym prowadzone będą roboty, pojazdy te powrócą na jezdnię w kierunku Krakowa.
  • pojazdy poruszające się na łącznicach węzła Murckowska i jadące w kierunku Krakowa korzystać będą z jednego pasa ruchu na jezdni w kierunku Krakowa, wyznaczonym naprzemiennie na lewej lub prawej połowie jezdni (na drugiej połowie prowadzone będą roboty).

Wykonawcą robót jest zarządca autostrady Stalexport Autostrada Małopolska S.A. Remont potrwa do 30 czerwca.

Źródło: Stalexport Autostrada Małopolska S.A.

Komentarze