Remont torowiska. Będzie rondo w centrum miasta?

fot. ARAmedia

30 mln zł będzie kosztował remont torów tramwajowych i dróg od ul. Bytomskiej aż do pętli przy ul. Powstańców. Mysłowice podpisały umowę z Tramwajami Śląskimi, według której większą część kosztów inwestycji pokryje spółka, a resztę dołoży miasto.

Projekt ma być gotowy za rok, wtedy też ruszy przetarg na remont torowiska, jezdni, chodników i infrastruktury podziemnej w ciągu ulic Bytomskiej, Starokościelnej, Szymanowskiego i Powstańców.

Radna Joanna Frysztacka z ramienia Wspólnie dla Mysłowic wystosowała już wniosek do prezydenta Edwarda Lasoka w sprawie budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Starokościelnej, Szymanowskiego, Krakowskiej i Towarowej, która miałaby towarzyszyć wyżej wspomnianej inwestycji. „(…) istotnym jest znalezienie środków finansowych na wykonanie remontu skrzyżowania w/w ulic, które jest jednym z większych problemów komunikacyjnych naszego miasta. W godzinach szczytu stale zakorkowane. Kierowcy nieznający miasta nierzadko są na nim zdezorientowani. Niejednokrotnie mieszkańcy zgłaszali i do tej pory zgłaszają sygnały o konieczności wybudowania tam ronda, a ja jako częsty użytkownik tego skrzyżowania osobiście się do tych sygnałów przyłączam. Zaniechanie tego działania spowoduje, że po wykonaniu inwestycji o tak dużej wartości nieracjonalnym, a zapewne także niewykonalnym będzie podjęcie tematu przebudowy skrzyżowania” pisze we wniosku Frysztacka.

Komentarze