Nowi partnerzy programu „Rodzina 3+”

Gminny program „Rodzina 3+”, czyli uzupełnienie ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny, działa już prawie rok. W maju przyłączyły się do niego kolejne firmy.

Rodziny wielodzietne z terenu naszego miasta dzięki programowi mogą bezpłatnie zwiedzać Muzeum Miasta Mysłowice, korzystać ze zniżek w Mysłowickim Ośrodku Kultury i Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz u licznych przedsiębiorców, takich jak: Oriflame, Salon Fryzjerski Henryk, Foto Trocha, Car Fresh, Muzo, Welcome to English i wielu innych. Pełną listę partnerów programu znajdziecie poniżej.

– Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Wydawana jest bezpłatnie każdemu członkowi rodziny. Rodzice mogą korzystać z niej dożywotnio, dzieci do 18. roku życia lub do czasu ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25. roku życia. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności – informuje Kamila Szal, rzecznik magistratu.

Wniosek o Kartę Dużej Rodziny można pobrać tutaj i złożyć w Wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Mysłowice (ul. Powstańców 1, drugie piętro, pokój 321). Co ważne osoba ubiegająca się o kartę nie musi przedstawiać już dowodów tożsamości lub aktów urodzenia członków swojej rodziny oraz aktu małżeństwa. Teraz wystarczy wyłącznie dowód osobisty wnioskodawcy.

Komentarze