Nowa sala gimnastyczna przy ZSS

Wizualizacja UM

Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w końcu doczekają się wymarzonej hali sportowej. Po wielu latach udało się uzyskać dofinansowanie w kwocie 2 mln zł. Już w tym roku ruszą pierwsze prace budowlane.

Sejmik Województwa Śląskiego uwzględnił w Programie Rozwoju Bazy Sportowej na rok 2015 salę gimnastyczną przy szkole sportowej w naszym mieście. Rok temu urząd miasta za kwotę 50 tys. zł stworzył wizualizację oraz zaktualizował projekt budowy . – Przetarg na inwestycję rozpoczął się 27 kwietnia, a otwarcie ofert zaplanowano na 12 maja – informuje Kamila Szal, rzecznik mysłowickiego magistratu. Sala powinna być gotowa w przyszłym roku.

Uczniowie wreszcie będą mogli odbywać lekcje wychowania fizycznego w lepszych warunkach. W skład ZSS wchodzi 14 klas szkoły podstawowej oraz 6 klas gimnazjum. Jak dotąd program sportowy był realizowany w małej sali gimnastycznej wybudowanej ponad 30 lat temu.

Oprócz boisk sportowych nowy obiekt będzie posiadał szatnie, pokoje dla nauczycieli wychowania fizycznego, magazyny na sprzęt oraz toalety. Stara sala gimnastyczna znajduje się w osobnym budynku, z kolei nowa zostanie połączona ze szkołą korytarzem, ale będzie można wejść do niej również z zewnątrz. Wygląd budynku ma być podobny do gmachu szkoły.

Komentarze