Kolejne pożary na Rymerze. Policja szuka świadków

fot. itvm.pl

W poniedziałek wieczorem mysłowicka straż pożarna dostała aż cztery zgłoszenia o pożarach na Rymerze. Paliły się dwa śmietniki przy ul. Robotniczej, pomieszczenie gospodarcze przy Słupeckiej 5 i po raz kolejny niezamieszkany lokal przy Oświęcimskiej 9.

O serii pożarów przy ul. Oświęcimskiej 9 pisaliśmy w ostatnim numerze „Gazety Mysłowickiej”. 18 maja ogień pojawił się w kamienicy już po raz piąty w tym roku. – W akcji gaśniczej brały udział trzy zastępy straży pożarnej. Budynek został oddymiony i przewietrzony oraz sprawdzony miernikiem M40, który nie wykazał niebezpiecznych gazów w powietrzu. Z budynku nie ewakuowano mieszkańców. Śledczy ustalają teraz, co było przyczyną pożaru, ostatecznie w tej sprawie wypowie się biegły z zakresu pożarnictwa – informuje asp. Dariusz Opatrzyk, rzecznik prasowy mysłowickiej policji. – W sprawie serii pożarów przy Oświęcimskiej 9 prowadzimy śledztwo pod nadzorem prokuratury. Wszystkie przypadki pojawienia się ognia są do siebie bardzo podobne. By mieszkańcy czuli się bezpiecznie, policja zwiększyła liczbę nocnych partoli w tym rejonie, a po ostatniej nocy będzie ona jeszcze większa – dodaje.

Jednocześnie komenda miejska policji poszukuje świadków i osób, które posiadają wiedzę mogącą przyczynić się do ustalenia ewentualnych sprawców zaistniałych w ostatnim czasie pożarów na terenie miasta – tel. 32 317 32 00, numery alarmowe: 997, 112.

Komentarze