Policja poszukuje sprawców napadu na sklep w Brzezince

Kadr z nagrania monitoringu

Dzisiejszej nocy dwóch zamaskowanych mężczyzn napadło na sklep monopolowy przy ul. Brzezińskiej. Bandyci ukradli 2 tys. zł. Mysłowicka policja prosi o pomoc w ich ustaleniu.

Do zdarzenia doszło 9 marca kilka minut po północy. W sklepie, w którym pracowała tylko jedna ekspedientka, pojawili się dwaj mężczyźni w czapkach i ciemnych okularach, żądając pieniędzy. Wszystko zarejestrowała kamera monitoringu.

– Mężczyźni weszli do środka. Jeden został przy drzwiach, drugi podszedł do lady i grożąc kobiecie przedmiotem przypominającym broń, zażądał wydania pieniędzy z kasy. Kobieta odmówiła. Wtedy mężczyzna mierząc do niej tym przedmiotem, sam wyciągnął pieniądze – mówi sierż. szt. Dawid Szlachetka z Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach.

Sprawcy uciekli w kierunku Kosztów i wciąż pozostają na wolności. Policjanci z mysłowickiej komendy proszą o kontakt wszystkich, którzy wiedzą kim są lub gdzie mogą przebywać mężczyźni. Numery telefonów: 997, 32 317 32 00 lub 32 317 32 55.

Jak widać na nagraniu monitoringu, mężczyźni mają ok. 25-30 lat i 175-180 cm wzrostu. Jeden ze złodziei trzymał czarną torbę podróżną z niebieskimi wstawkami, na głowie miał czarną czapkę i okulary przeciwsłoneczne.

Źródło: itvm.pl

Komentarze