WOŚP: mysłowiczanie zebrali ponad 33 tys. zł

fot. nadesłano

Za nami XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 sztab WOŚP został powołany już po raz 13. Jak zwykle zainteresowanie mieszkańców naszego miasta wzięciem udziału w zbiórce było dużo większe niż ilość przyznanych identyfikatorów.

W niedzielę 11 stycznia na ulice Mysłowic wyruszyli z puszkami i czerwonymi serduszkami wolontariusze w różnym wieku: uczniowie mysłowickich szkół – Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 i 3 oraz I i II Liceum Ogólnokształcącego, jak również dorośli, którzy zbierali do 120 puszek. Celem tegorocznej kwesty było podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godna opieka medyczna seniorów.

Akcję wspomagało w sumie 250 wolontariuszy i placówki oświatowe (Szkoła Podstawowa nr 9, Gimnazjum nr 1, Zespół Szkół Specjalnych i Gumisiowe Przedszkole) oraz Areszt Śledczy w Mysłowicach. Zbierający pieniądze w placówkach oświatowych przekazali uzyskane kwoty do sztabu w dniu Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Najwięcej w puszce zebrali uczniowie I LO – Łukasz Kadela, Kornelia Jamrozy i Roksana Włodarczyk – aż 1641,06 zł.

W tym roku w sztabie przy ZSP1 wolontariuszom na terenie miasta udało się zebrać ponad 33 tys. zł, a dokładnie: 33 081,14 zł + 40,15 euro + 2 dolary + 8,94 funta brytyjskiego + 2,05 franka szwajcarskiego.

– W imieniu sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy ZSP1 w Mysłowicach dziękujemy wolontariuszom, sponsorom, policji, pracownikom banku PEKAO, nauczycielom i pracownikom ZSP1 oraz wszystkim, którzy wzięli udział i pomagali w tym dniu w zbiórce pieniędzy organizowanej na terenie naszego miasta – mówi Tomasz Wybraniec, koordynator mysłowickiej WOŚP.

Źródło: Tomasz Wybraniec

Komentarze