Mysłowickie szkoły zarabiają i inwestują

fot. UM Mysłowice

Od 2014 roku dyrektorzy mysłowickich szkół mogą w całości gospodarować pieniędzmi z najmu szkolnych lokali. W ubiegłym roku do swojej dyspozycji mieli tylko połowę zarobionej kwoty, a w latach poprzednich całość trafiała do budżetu miasta. Dzięki tej decyzji szkoły inwestują w remonty, wyposażenie, a także materiały edukacyjne dla uczniów.

Pieniądze zarobione na wynajmie pomieszczeń pomogły sfinansować odnowienie szatni oraz zamontowanie nowych szafek w Zespole Szkół Ogólnokształcących. Teraz każdy z uczniów ma własną szafkę, w której może zostawić większość książek wcześniej obciążających jego plecak. Koszt całej inwestycji w ZSO to około 100 tys. zł.

Dzięki zarobionym w ten sposób pieniądzom dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 mógł w pełni wyposażyć salę pierwszoklasistów, kupując m.in. krzesła, stoliki, regały, nowe oświetlenie, jak również wykładziny dywanowe, na których mogą swobodnie bawić się najmłodsi. W tym roku sfinansował również montaż nowych drzwi wejściowych do szkoły oraz wiele materiałów ułatwiających nauczycielom prowadzenie zajęć.

W Liceum Ogólnokształcącym nr 2 wyremontowano salę gimnastyczną za kwotę ponad 17 tys. zł oraz zakupiono siatkę do gry w siatkówkę. Ponadto dyrektor zdecydował o zakupie dygestorium laboratoryjnego za niecałe 8 tys. zł, umożliwiające uczniom robienie doświadczeń biologiczno-chemicznych, których bez tego urządzenia nie mogliby wykonywać.

Szkoła Podstawowa nr 6 wydała zarobione pieniądze na pełne wyposażenie świetlicy, w której dzieci spędzają nieraz bardzo długi czas. Świetlica została zaopatrzona nie tylko w krzesełka i stoliki, ale również kolorową wykładzinę dywanową oraz akcesoria do zabawy dla najmłodszych. Szkoła zakupiła również meble i biurka do sekretariatu oraz sali dla pierwszoklasistów.

Powyższe przykłady poczynionych inwestycji pokazują, że decyzja o pozostawieniu wszystkich środków z wynajmu sal w placówkach oświatowych była trafna. W każdej z mysłowickich szkół te pieniądze pomagają również w codziennym funkcjonowaniu. Pozostawienie środków w rękach dyrekcji pozwala na bieżący rozwój wszystkich placówek.

Nadesłano przez: UM Mysłowice
Komentarze