Nowi kandydaci na prezydenta Mysłowic!

fot. facebook.com/agnieszka.kostempska

Edward Lasok, Dariusz Wójtowicz, Łukasz Jarawka, Sebastian Roncoszek i Karol Kaszek – to lista nazwisk pretendentów do fotela prezydenta naszego miasta. Wczoraj dołączyła do niej Agnieszka Kostempska – radna sejmiku województwa i rzeczniczka śląskiej Platformy Obywatelskiej. 11 września poznamy też kandydatkę Kongresu Nowej Prawicy.

– W mediach pojawiła się informacja, że kandyduję na prezydenta Mysłowic. Jak najbardziej jest to prawda. Zamierzam ubiegać się o ten urząd, zwłaszcza że moją kandydaturę niemal jednogłośnie poparły struktury Platformy Obywatelskiej w Mysłowicach – pisze Kostempska na swoim facebookowym profilu. – Decyzję o kandydowaniu rozważałam bardzo długo, analizując wszystkie za i przeciw oraz konsultując ją z zaprzyjaźnionymi mysłowickimi środowiskami i mieszkańcami, którzy zmęczeni są panującą w mieście stagnacją i marazmem. Zdaję sobie sprawę z faktu, że walka będzie trudna, ale uważam, że warto, że Mysłowice na to zasługują, że można jeszcze zmienić to miasto – dodaje.

– Uważam, że pani Agnieszka Kostempska idealnie nadaje się na prezydenta naszego miasta, ponieważ udowodniła to w trakcie pracy jako wiceprezes zarządu Miejskiego Zakładu Składowania Odpadów w Sosnowcu, radna sejmiku wojewódzkiego, matka dwójki dzieci i żona prezydenta miasta Świętochłowice. Myślę, iż może dobrze zarządzać zespołem ludzkim, a także wykorzystać posiadane kontakty z przedsiębiorcami, których można zaprosić do inwestowania w naszym mieście. Jako rzecznik Platformy wielokrotnie wykazała, że potrafi poradzić sobie z poważną pracą, co zwiastuje, iż podoła tak wymagającemu zadaniu – zapewnia Zbigniew Zduniak, który początkowo był typowany na kandydata z ramienia PO.

Pierwszym zarzutem przeciwko kandydaturze Kostempskiej jest to, że nie jest ona mysłowiczanką i nie mieszka w naszym mieście. – Fakt, że nie mieszkam w Mysłowicach, uważam za swój atut, bo dzięki temu nie jestem uwikłana w sieć układów, które panują w Mysłowicach od lat i które przynoszą wymierne korzyści tylko lokalnym watażkom, a miastu nie pozwalają wyrwać się ze stagnacji. Co z tego, że obecne władze znają niemal każdą ulicę w mieście, skoro dziury w nich jak były tak są. Może właśnie brakuje im szerszego spojrzenia z innej perspektywy na miasto i jego problemy, a może zabrakło im umiejętności skutecznego zarządzania – zastanawia się Kostempska. – Zapraszam wszystkich mieszkańców do współpracy. Jestem otwarta na wasze sugestie i propozycje. Z każdym chętnie się spotkam i porozmawiam. Zmieniajmy Mysłowice. Razem – podsumowuje.

Z kolei 11 września, podczas spotkania z Januszem Korwin-Mikkem w Mysłowickim Ośrodku Kultury, przedstawieni zostaną kandydaci Kongresu Nowej Prawicy do rady miasta oraz kandydatka na stanowisko prezydenta.

Spotkanie odbędzie się o godz. 19 w filii MOK w Brzezince przy ul. Laryskiej 5. W jego programie znajdą się także: wystąpienie Korwin-Mikkego, blok pytań oraz przemówienie prezesa katowickiego oddziału KNP Łukasza Rosickiego.

Komentarze