Nowa przychodnia dla Dziećkowic

Fot. Aramedia

Jak informowaliśmy kilka miesięcy temu, ośrodek zdrowia w Dziećkowicach będzie funkcjonował tylko do końca roku w starej placówce. Fatalny stan techniczny budynku nie pozwala na dalsze użytkowanie. Dlatego już od 4 sierpnia trwa remont nowego pomieszczenia.

Nowa przychodnia zostanie przeniesiona do innego budynku, również należącego do Miejskiego Zarządu Gospodarki Komunalnej, który znajduje się przy ul. Długiej 67 naprzeciwko kościoła. Jest to idealna lokalizacja dla mieszkańców dzielnicy. W innym wypadku musieliby dojeżdżać do lekarza nawet 10 km, co stanowi spore utrudnienie lub jest wręcz niemożliwe dla osób starszych mieszkających w dzielnicy.

Wykonawca prac remontowych – firma Atnal, która wygrała przetarg ogłoszony przez MZGK – jest zobowiązany do ich przeprowadzenia w ciągu 2,5 miesiąca, co oznacza, że już jesienią lekarz Zbigniew Markowski będzie przyjmował w nowym gabinecie. Przychodnia będzie usytuowana na parterze z wygodnym dostępem dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. W pomieszczeniach zaprojektowano gabinet lekarski, pokój zabiegowy i przestronną poczekalnię. Do dyspozycji pacjentów i personelu medycznego będzie ok. 70 m² powierzchni. Zamiast pieca na węgiel, którym ogrzewano stary ośrodek, będzie ogrzewanie gazowe.

Rada Osiedla Dziećkowice przeznaczyła na remont 40 tys. zł z pieniędzy przekazanych przez prezydenta miasta oraz 10 tys. zł z dotacji, jakie dzielnicy przekazuje Elektrownia Jaworzno III. Urząd miasta przekazał dla MZGK na ten cel 100 tys. zł. Już w ubiegłym roku Zarząd przeprowadził gruntowny remont spadzistego dachu, kominów i orrynowania budynku przy ul. Długiej 67 oraz przepięcia jego kanalizacji.

Komentarze