Rozstrzygnięto przetarg na projekt budowy DTŚ

Planowany przebieg DTŚ na obszarze Mysłowic
Planowany przebieg DTŚ na obszarze Mysłowic

Kilka dni temu został rozstrzygnięty przetarg na przygotowanie dokumentacji budowy Drogowej Trasy Średnicowej do Mysłowic, Sosnowca i Jaworzna. DTŚ na wschód za ponad dwa miliony złotych zaprojektują wspólnie firmy Egis Polska Inżynieria Sp. z o. o. z Warszawy oraz Przedsiębiorstwo Projektowo-Usługowe Inkom z Katowic. Na wykonanie tego projektu konsorcjum ma 13 miesięcy.

Zgodnie z zamówieniem wykonawca wykona m.in. studium transportowe, studium rozwoju komunikacyjnego oraz przeprowadzając ankietę wśród społeczeństwa wschodniej części aglomeracji, zbada jakimi trasami najczęściej jeżdżą mieszkańcy i jakie jest natężenie ruchu na poszczególnych drogach.

Budowa około 10-kilometrowego odcinka odbywać się będzie w dwóch etapach. Pierwszy ma biec od węzła Wilhelmina w Katowicach do węzła Jęzor w Sosnowcu i tym samym stanowić obwodnicę Mysłowic, natomiast drugi jest zaplanowany z Mysłowic przez Sosnowiec do planowanego węzła Bór na trasie S1. Prace budowlane mają się rozpocząć w latach 2016-2017, natomiast łączny koszt ich realizacji to około 900 milionów złotych – pierwsza część to około 300 mln. zł, a druga około 600 mln zł.

Partnerski projekt Mysłowic, Jaworzna i Sosnowca przewiduje powstanie ścieżek rowerowych wzdłuż trasy, jak również zarezerwowanie miejsca dla linii tramwajowej.

Nadesłano przez: UM Mysłowice
Komentarze