Jarmark na początek roku szkolnego

fot. Promenada PR

To będzie wydarzenie pełne atrakcji. Kiermasz książek i artykułów papierniczych, kramy z odzieżą i zabawkami, mnóstwo gier i zabaw dla młodzieży, a wieczorem zabawa taneczna. Hasło „Witaj szkoło” już dawno nie było tak radosne!

Właśnie pod hasłem „Witaj szkoło” odbywać się będą jarmarki organizowane w Mysłowicach przy ul. Sosnowieckiej 4. W dwie ostatnie niedziele sierpnia i pierwszą niedzielę września na terenie targowiska, przy Barze pod Szablą, będzie można zaopatrzyć się we wszystko, co potrzebne do szkoły naszym pociechom.

Pierwszy jarmark odbędzie się 24 sierpnia. Od godz. 10 będą otwarte stragany z podręcznikami i lekturami szkolnymi. Na stoiskach kupimy artykuły papiernicze, plecaki, zabawki, obuwie, sprzęt sportowy i wiele innych. Będzie można również poznać ofertę zajęć dodatkowych dla dzieci. Oczywiście nie zabraknie kramów ze słodyczami, lodami, watą cukrową czy chlebem z tłustym. Organizatorami jarmarków są właściciele lokalnego targowiska.

– Mamy doświadczenie i odpowiedni teren do organizacji handlu na wolnym powietrzu – mówi Mauricio Bautista. – O idei jarmarków mówiło się w Mysłowicach od dawna, czas na realizację.

– To bardzo dobry pomysł – dodaje radny Wiesław Tomanek. – U naszych zachodnich sąsiadów jarmarki cieszą się ogromną popularnością. Marzyłem, aby i u nas całe rodziny mogły radośnie spędzać czas w ten sposób. Wreszcie się udało – mówi.

O godz. 15 rozpoczną się na jarmarku gry i zabawy, które poprowadzą nauczyciele wychowania fizycznego z Zespołu Szkół Sportowych. Justyna Wojak i Jurij Fomin zaproszą do zajęć z koszykówki, piłki nożnej, siatkówki i tenisa stołowego. Z kolei Klub Biegacza nr 1 z Mysłowic zaplanował na ten dzień konkurencje biegowe, m.in. w workach. W trakcie jarmarku będzie można także łowić ryby z Grzegorzem Wojakiem z Polskiego Związku Wędkarskiego, a także wziąć udział w zabawie tanecznej przygotowanej przez Szkołę Tańca Extreme.

Na tym jednak nie koniec atrakcji. Na imprezie pojawią się przedstawiciele straży pożarnej z wozem drabiniastym oraz policjanci. Dzieci mają również przewozić na motocyklach członkowie grupy Motocyklowe Mysłowice.

O godz. 18 do zabawy przy muzyce granej na żywo zaprosi zespół Tex. Jarmark potrwa do godz. 21. Warto dodać, że na terenie targowiska otwarto nowy, największy w mieście plac zabaw i to tam odbywać się będą jarmarkowe gry i zabawy.

Termin: 24, 31 sierpnia i 7 września. Miejsce: Mysłowice, ul. Sosnowiecka 4 (przy targowisku). Czas: godz. 10-21. Serdecznie zapraszamy!

Nadesłano przez: Promenada PR
Komentarze