Młodzi są za powstaniem kopalni Brzezinka!

fot. nadesłano

„TAK! Dla nowej kopalni w Mysłowicach” – mówią młodzi mysłowiczanie, którzy dziś złożyli w urzędzie miasta apel do prezydenta i radnych.

Do naszej redakcji przesłali jego treść i zapowiadają, że niebawem zaczną zbierać podpisy poparcia dla swojego stanowiska i chcą spotkać się z przedstawicielami spółki Niwka S.A. SKA, by porozmawiać z nimi o całej inwestycji.

Przeczytajcie, jak przyszłość naszego miasta widzą młodzi:

Szanowni Państwo,

Jesteśmy młodymi ludźmi mieszkającymi w Mysłowicach. Ludźmi, którzy chcą pracować i żyć w normalnym mieście. Do tej pory, poza udziałem w wyborach, nie interesowaliśmy się miejską polityką, ale wobec ostatnich wydarzeń nie możemy już dalej milczeć.

Nasze miasto jest w opłakanym stanie. Młodzi ludzie nie mają gdzie mieszkać, bo nie buduje się nowych mieszkań. Młodzi ludzie nie mają gdzie pracować, bo nie tworzy się nowych miejsc pracy. Mysłowickie ulice i chodniki się rozpadają, bo nie ma pieniędzy na ich remont. To nie populizm, to nasza przykra rzeczywistość.

Wiosną tego roku zewnętrzna firma złożyła propozycję budowy nowej kopalni węgla kamiennego w Mysłowicach. Jak wiadomo ostatnia mysłowicka kopalnia została zlikwidowana, co przyczyniło się do dalszej zapaści miasta.

Pojawienie się nowego inwestora przyjęliśmy z wielką nadzieją. Z informacji medialnych wiemy, że nowa kopalnia da kilkaset nowych miejsc pracy oraz co roku będzie dotować budżet miasta sporym zastrzykiem pieniędzy. Nie trzeba być ekonomistą, aby wiedzieć, że kopalnia generuje kolejne setki miejsc pracy. A ta ma pracować w Mysłowicach przez co najmniej 30 lat!

Byliśmy pewni, że władze miasta podejmą poważne rozmowy z nowym inwestorem. To szansa dla miasta, jakiej nie mieliśmy od bardzo dawna. Tymczasem widzimy, że robicie Państwo wszystko, aby zniechęcić firmę do inwestowania w Mysłowicach!

Pytamy się: co każdy z Was zrobił, aby w mieście było więcej miejsc pracy, aby więcej pieniędzy wpływało do budżetu? Nie chcemy się wyprowadzać z Mysłowic, nie chcemy pracować na zmywaku w Anglii. Nasi rodzice pracowali w kopalni, pracowali w Mysłowicach i my też chcemy! Dlaczego odbieracie nam te szansę?

Zdajemy sobie sprawę, że kopalnia może negatywnie oddziaływać na zabudowę miejską i środowisko. Ale Państwa zadaniem nie jest wyrzucać inwestorów z miasta, tylko pilnować, żeby prowadzili działalność zgodnie z prawem i bez szkody dla mieszkańców. Czy jesteście w stanie to dla nas zrobić?

Wiemy, że część mieszkańców zbiera podpisy przeciw budowie nowej kopalni. To dla nas kompletnie niezrozumiała decyzja! Dlatego z dniem dzisiejszym rozpoczynamy zbiórkę podpisów ZA budową nowej kopalni. Mamy nadzieję, że zaczną Państwo poważnie myśleć o mieszkańcach i naszych podstawowych problemach.

Co tym sądzicie?

Komentarze