Mistrzostwa Świata U23: Polacy ze złotem!

fot. Paweł Zok/myslowice.net

Austalijki oraz Polacy zwyciężyli w Mistrzostwach Światach w piłce plażowej U23 na Słupnej. W tym organizacyjnym wyzwaniu nie zabrakło czasu na rozrywkę, a mysłowiczanie oraz mieszkańcy miast ościennych chętnie przybywali, żeby kibicować młodzieżowej siatkarskiej elicie.

Dzięki doświadczeniu Mysłowic w organizowaniu zawodów takiej rangi siatkarscy goście oraz światowa federacja bardzo dobrze ocenili pracę przy organizacji turnieju. Nie jest to nowość, bo pod tym względem nasze miasto zawsze otrzymywało wysokie noty.

Co do rozrywki – w piątek nasze miasto odwiedziło Radio Eska wraz z zapowiadanymi artystami. Jako pierwsza na scenie pojawiła się mysłowiczanka, która wystąpiła w popularnym programie telewizyjnym „X Factor”. Iza Sobota, planująca wydać płytę, porwała swoim występem mysłowicką publiczność, która mimo złej pogoda stawiła się bardzo licznie przed sceną na Słupnej. Gwiazdami wieczoru byli Natalia Szroeder i Liber, po nich imprezowiczów bawił DJ Pony. Konferansjerem imprezy był Jankes z Radia Eska. W przerwach między występami miasto zorganizowało konkursy, gdzie do wygrania były m. in. weekend w Szczyrku czy wyjazd do Szczawnicy.

W niedzielę podczas finałów publiczność zabawiał kabaret Łowcy Kropka B, a później rozegrano mecz Mysłowice kontra Reszta Świata. Kabareciarzom pomagał ambasador mistrzostw Piotr Gruszka, a w ekipie Mysłowic wystąpili: siatkarki Silesii Volley, prezes Remagum Jerzy Gadomski, przedstawiciele Parku Chopina oraz dyrektor kancelarii prezydenta Wojciech Król. Ostatecznie mysłowiczanie wyszli z pojedynku z tarczą.

Wśród drużyn z pięciu kontynentów najlepsze okazały się siatkarki Australii, które w finale pokonały faworyzowane Amerykanki. Na najniższym stopniu podium stanęły Kanadyjki. W męskiej części turnieju, drugi rok z rzędu, najlepsi okazali się Polacy. Maciej Rudol i Maciej Kosiak powtórzyli zeszłoroczny sukces Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka. W finale pokonali Norwegów, a trzecie miejsce zajęli Brazylijczycy.

Komentarze