Czy na plaży Hubertus będzie magicznie?

fot. Magiczna Plaża Hubertus

Mysłowicka część plaży nad stawem Hubertus niebawem ma się zmienić nie do poznania. Magiczna Plaża Hubertus Mariusza Schreibera ma ruszyć już 21 czerwca.

Jak na razie na tym terenie można spotkać jedynie wędkarzy, ale już niedługo. Umowa zawarta pomiędzy Bartłomiejem Gruchlikiem, dyrektorem MOSiR Mysłowice, a Mariuszem Schreiberem została podpisana na początku maja. 40 tysięcy metrów kwadratowych będzie pod dzierżawą nowego inwestora. – Firma zgłosiła się do nas sama. To są osoby, które kiedyś tu mieszkały i także z jakiegoś sentymentu chcą tchnąć w Hubertus nowe życie – mówi Gruchlik.

Przedsięwzięcie w Mysłowicach będzie wzorowane na plaży w miejscowości Buków. Na specjalnie odizolowanej plaży znajdować się będą leżaki, parasole, scena, a także parkiet, na którym od piątku do niedzieli będą odbywać się imprezy muzyczne. W soboty mają tam występować zagraniczne i krajowe gwiazdy, a w niedzielę ma królować disco polo, śląskie biesiady oraz kabarety. Na terenie kąpieliska będą znajdować się punkty gastronomiczne, a najmłodsi będą mogli bawić się na placu zabaw i dmuchańcach. – Na plażę zostanie dowieziony nowy piasek i  niezmiennie będzie funkcjonował wyciąg wakeboardingowy  – zapewnia dyrektor MOSiR. Jeżeli chodzi o samą plaże jako miejsce odpoczynku, to dzieci i młodzież szkolna będzie mogła wejść za darmo, ale tylko do godziny 18, a dorośli będą musieli uiścić kilkuzłotową opłatę za całodobowy karnet.

Otwarcie Magicznej Plaży Hubertus jest planowane na 21 czerwca, kiedy to ma się odbyć pierwsza impreza muzyczna. Jednak w następnych latach plaża ma być otwarta od maja do września, w zależności od warunków pogodowych.

Plany nowego właściciela są odważne. O idei Magicznej Plaży Marcin Schreiber opowiedział w programie „Gość ITVM”. – Chcemy przeistoczyć Hubertus w miejsce podobne do plaż znanych z kurortów Grecji czy Hiszpanii. Klimatu nadadzą piękne drewniane parasole, będą leżaki, zimne napoje i drinki dla plażowiczów, fast-food, grille i oczywiście wieczorne imprezy – mówił. Od strony technicznej całe przedsięwzięcie mają zabezpieczać ratownicy i profesjonalna firma ochroniarska. Właściciel stawia bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Ochroniarze mają być tam cały rok i bardzo uważnie pilnować terenu. Oczywiście w okresie letnim ilość osób chroniących obiekt będzie zwiększana.

Zgodnie z zapowiedziami już 28 czerwca możemy spodziewać się wielkiej gwiazdy. Uczestnicy tegorocznej Eurowizji, czyli Donatan i Cleo, zagoszczą po mysłowickiej stronie plaży Hubertus. Bilety na imprezę do białego rana będą kosztowały 15 zł.

– Moim zdaniem cały projekt to bardzo dobre posunięcie – komentuje Bartłomiej Gruchlik. – Zobaczymy, jak będzie się układać współpraca, ale Hubertus powinien żyć. Powinniśmy wykorzystywać potencjał tego miejsca i taka szansa właśnie się nadarza.

Komentarze