Mysłowice będą fit!

fot. Park Śląski

Park do street workoutu i sześć siłowni napowietrznych stanie niebawem w różnych częściach miasta. Mają zachęcić mysłowiczan do aktywnego spędzania czasu poza domem.

Urząd miejski ogłosił przetarg na budowę sześciu siłowni pod chmurką – takich, jakie znamy z katowickiej Doliny Trzech Stawów czy Parku Śląskiego. Pojawią się one na Piasku przy ul. Stawowej, na Wesołej przy ul. Kryształowej, na Brzęczkowicach przy ul. Nad Przemszą, na Brzezince przy ul. Wrzosowej, na starym mieście przy ul. Strumieńskiego i na Bończyku – za halą widowiskowo-sportową. W tej ostatniej lokalizacji stanie także park do street workoutu. Jego pomysłodawcom, Maciejowi Urbanke i Damianowi Wędzie, udało się pozyskać fundusze na budowę od Rady Osiedla Bończyk-Tuwima. Brakujące środki najprawdopodobniej dołoży miasto. Ponadto na Bończyku znajdą się urządzenia do ćwiczeń przeznaczone dla osób niepełnosprawnych – osiedle zyska więc kompleks sportowy z prawdziwego zdarzenia. Niepełnosprawni będą mogli ćwiczyć również na Brzezince.

– Dziś minął termin składania ofert przetargowych. Zwycięzca przetargu będzie miał 28 dni od daty podpisania umowy na wykonanie inwestycji. Jeżeli cała procedura przetargowa odbędzie się zgodnie z planem i bez żadnych komplikacji, to możemy mówić o realizacji zadania w czerwcu – informuje Kamila Szal, rzecznik mysłowickiego magistratu.

W skład napowietrznych siłowni mają wejść rozmaite urządzenia, m.in. narciarz biegowy, pylon, twister, rowerek, sternik, ławka do ćwiczeń mięśni ud, urządzenie do ćwiczeń klatki piersiowej czy sztangi. Różnorodność sprzętu ma pozwolić na wykonanie całościowego treningu na wszystkie partie mięśni, a wszystko to na świeżym powietrzu. Co ważne z siłowni pod chmurką będą mogły korzystać zarówno dzieci, młodzież, dorośli, jak i seniorzy – wszyscy nieodpłatnie. Przyrządy do ćwiczeń będą stalowe, ocynkowane i polakierowane, więc estetyczne, odporne na warunki atmosferyczne i próbę zniszczenia, a przede wszystkim bezpieczne. Przy każdym urządzeniu znajdzie się też instrukcja jego obsługi.

Dodatkowa siłownia ma powstać na terenie Kąpieliska Słupna, ale najpierw musi się tam zakończyć pierwszy etap remontu – sprzątanie, renowacja niecki basenu, montaż nowych sanitariatów i natrysków wodnych, odnowa dachów, kanalizacji i rurociągów. Jednak jak zapewnia Kamila Szal, miastu zależy, by zarówno kąpielisko, jak i siłownia na Słupnej były czynne jeszcze przed wakacjami.

Komentarze