Kolarskie święto także w Mysłowicach!

fot. TdP

Tour de Pologne to największy wyścig kolarski w Polsce. Zjeżdża się na niego kolarska elita z całego kraju. 71. edycja tego wydarzenia po raz kolejny zawita do Mysłowic.

W naszym mieście trasa będzie biegła zaledwie przez kilka kilometrów, jednak jest to dobra okazja do zobaczenia światowej czołówki zawodników. 4 etap o łącznej długości 236 kilometrów z Tarnowa do Katowic będzie przebiegał przez wiele polskich miast, takich jak najbliższe nam Jaworzno i Sosnowiec oraz nieco bardziej odległe Bukowno i Olkusz. Impreza jest planowana na 3-9 sierpnia.

Będzie to oczywiście oznaczało utrudnienia w ruchu w naszym mieście 6 sierpnia, kiedy to jest planowana premia lotna. Kolarze przyjadą do nas z centrum Jaworzna drogą krajową nr 79 i ulicami Krakowską i Katowicką będą zmierzać do Katowic.

Warto wspomnieć o tym, że Tour de Pologne to kolarska liga mistrzów, w której spotkają się najlepsi kolarze z ponad 40 krajów. Transmisję będą prowadzić Telewizja Polska i Eurosport do 60 krajów w 20 językach. Może to być wielka promocja dla naszego miasta i powód dla organizatorów do nieomijania Mysłowic w kolejnych edycjach wyścigu.

Komentarze