Najważniejsze jest bezpieczeństwo!

12 marca w mysłowickiej hali widowiskowo-sportowej odbył się powiatowy etap ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.

Był to kolejny turniej zorganizowany przez urząd miasta, policję, Automobilklub Mysłowicki i Stowarzyszenie Bezpieczne Miasto, w którym udział wzięła młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów.

W tym roku do turnieju przystąpiło ponad siedemdziesięcioro uczestników z dziesięciu podstawówek i ośmiu gimnazjów. 3- i 4-osobowe drużyny zmierzyły się w trzech konkurencjach:

  •  teście wiedzy z przepisów ruchu drogowego,
  •  jeździe na rowerze przez tor przeszkód;
  •  udzielaniu pierwszej pomocy.

Test obejmował 30 pytań z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy. Cześć druga to tor przeszkód pokonywany na rowerze i zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci i młodzież bardzo dobrze spisały się w trudnych zadaniach, jakimi były pomoc poszkodowanemu w wypadku, pomoc osobie nieprzytomnej, przywrócenie oddechu czy ułożenie w pozycji bezpiecznej poszkodowanego. Nad tą częścią turnieju czuwała Sylwia Litwińska z Automobilklubu Mysłowickiego.

Testy sprawnościowe nadzorowała policja – st. sierż. Sylwia Siarek, asp. Jolanta Łuczak i podkom. Aleksandra Jasińska.

W tegorocznym turnieju najlepszy wynik, który kwalifikuje do zmagań ogólnopolskich, wywalczyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5, a w kategorii gimnazjalnej najlepiej spisała się drużyna z Gimnazjum nr 6.

W kategorii podstawówek na II miejscu byli uczniowie z SP9, na III – SP 6, zaś w Gimnazjach II miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 2, a III – Gimnazjum nr 5.

Nagrody wręczył zastępca prezydenta Grzegorz Brzoska oraz przedstawiciele organizatorów. Było o co walczyć, bo nagrody za wyniki przeszły oczekiwania uczestników – były to nie tylko drobne gadżety od organizatorów, ale również deskorolki, kaski, książki i zegarki.

Nadesłano przez: UM Mysłowice
Komentarze