fot. nadesłano

W niedzielę 23 lutego w lokalu Lari miało miejsce spotkanie obecnych i byłych członków zespołu regionalnego Laryszoki, działającego przy Szkole Podstawowej nr 11 w Mysłowicach (obecnie ZSP nr 3), z okazji 15-lecia jego działalności.

Zespół ten został założony w 1998 r. przez jego obecną dyrektorkę Katarzynę Ługowską. Na przestrzeni lat Laryszoki uczestniczyły w wielu przeglądach i konkursach na terenie miasta i regionu, w których zajmowały wysokie miejsca. Zespół bierze udział w koncertach kolędowych, imprezach środowiskowych na terenie szkoły, dzielnicy i miasta. Obecnie opiekunkami zespołu są Dorota Kolonko i Natalia Łosin.

Podczas jubileuszowego spotkania dla zaproszonych gości, wśród których byli m.in. prezydent miasta Edward Lasok i wiceprezydent Grzegorz Brzoska oraz członkowie Rady Osiedla Larysz i Stowarzyszenia Progres, zespół wykonał tańce i wiązankę pieśni śląskich. Obecni członkowie zespołu zostali obdarowani przez prezydenta pięknymi upominkami. W trakcie spotkania był również czas na poczęstunek i wspomnienia podczas multimedialnej prezentacji zdjęć, wpisy do kronik, były również występy solistek wywodzących się z zespołu Laryszoki: Natalii Skryckiej, Danuty Niemiec i Wiktorii Kozioł.

Do następnego spotkania!

Nadesłano przez: Iwona Bittner

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię