Karnawałowy bal niepełnosprawnych

Podczas karnawału w bibliotece przy ul. Mikołowskiej odbył się bal przebierańców, który na stałe wpisał się w kalendarz imprez bibliotecznych.

Bal miał charakter spotkania biblioterapeutycznego, które zorganizowano dla wychowanków Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym Skarbek oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej Radość.

Jak co roku zebranych powitały bibliotekarki przebrane za księżniczki i Panią Zimę, przedstawiając gości honorowych – Pełnomocnika ds. Osób Niepełnosprawnych Krzysztofa Marciniaka oraz przedstawiciela MZGK Łukasza Galińskiego.

Na początku imprezy przekazano wszystkim podstawowe informacje dotyczące karnawału oraz odczytano bajkę o pięknej księżniczce Szeherezadzie. Podczas zajęć plastycznych pod okiem bibliotekarek uczestnicy spotkania wyklejali i kolorowali maski karnawałowe, by w tym radosnym dniu dobrze się bawić. Były wspólne i indywidualne śpiewy i tańce, a każdy mógł bawić się w rytm swojego ulubionego utworu. Dla wszystkich uczestników oraz gości nie zabrakło słodkiego poczęstunku – domowego ciasta i innych łakoci, przygotowanych przez bibliotekarzy.

Nadesłano przez: Miejska Biblioteka Publiczna w Mysłowicach
Komentarze