FOT. WOŚP

W tym roku wolontariuszom na terenie miasta udało się zebrać ponad 32 tys. zł.

Na terenie Mysłowic, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, już po raz 11. został powołany sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zainteresowanie młodzieży i dorosłych wzięciem udziału w zbiórce było dużo większe niż ilość przyznanych identyfikatorów. W organizowanej akcji uczestniczyło 250 wolontariuszy z większości mysłowickich szkół ponadgimnazjalnych, którzy zbierali pieniądze do 120 puszek – na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ze środków, które zostały zebrane podczas 22 Finału WOŚP, po rozmowach z prof. dr hab. med. Piotrem Kalicińskim – krajowym konsultantem ds. chirurgii dziecięcej, zamierza kupić m.in.: wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci, RTG przyłóżkowe, RTG z ramieniem C i monitorem, radiologiczne stacje diagnostyczne i aparaty USG przystosowane do badań FAST z opcją power-color-doppler.

W związku z coraz większym zainteresowaniem społeczeństwa i potrzebą otwierania kolejnych oddziałów geriatrycznych, a także deklaracjom środowisk medycznych o ich tworzeniu, fundacja zamierza również przeznaczyć część pieniędzy, które zostały zebrane podczas 22. Finału WOŚP, na doposażenie istniejących lub wyposażenie nowo otwieranych oddziałów geriatrii.

Nadesłano przez: Tomasz Wybraniec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię