Uczniowie G1 niosą pomoc potrzebującym

Stało się już tradycją, że uczniowie Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. W. Korfantego w Mysłowicach przed Bożym Narodzeniem włączają się w akcje wspierające Hospicjum Cordis.

12 grudnia odbył się w tej placówce świąteczny kiermasz prac uczniów wykonanych na zajęciach świetlicowych.

Na kiermaszu można było nabyć wykonane różnymi technikami kartki świąteczne, aniołki z masy solnej i ozdobne choinki z makaronu. Pod kierunkiem Iwony Jochemczyk uczniowie przygotowali około 350 paczek z wigilijnym siankiem, które zostały przekazane Hospicjum Cordis, a część została sprzedana na szkolnym kiermaszu. Ponadto do kupienia były anioły przygotowane przez uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych biorących udział w konkursie plastycznym „Anioł dla Ciebie”. Dochód ze sprzedaży figurek został przekazany do Hospicjum Cordis. Aniołki, które nie znalazły swego właściciela na kiermaszu, zostały przekazane do hospicjum i tam posłużą jako elementy świątecznego wystroju lub jako upominki.

Rozstrzygnięcie konkursu międzyszkolnego „Anioł dla Ciebie” odbyło się 11 grudnia. Po ciężkich obradach jury wyłoniło I, II i III miejsce oraz wyróżnienie dla najsympatyczniejszego anioła:

  • I miejsce – Karolina Kostorz (Gimnazjum nr 5)
  • II miejsce – Alicja Wrona (Gimnazjum nr 4)
  • III miejsce – Karolina Kaszek (Gimnazjum nr 1)
  • wyróżnienie – Marta Kuś (Gimnazjum nr 5) oraz Elżbieta Cymerys (Gimnazjum nr 1)

Źródło: Gimnazjum nr 1

Komentarze