Mysłowicka pomoc zwierzętom

fot. sxc.hu

Zima to ciężki czas dla opuszczonych zwierząt. Schroniska potrzebują wtedy każdego daru, który mógłby polepszyć los zapomnianych psów i kotów. I w tym roku, w samych Mysłowicach, można przyłączyć się do kilku akcji, by pomóc.

Podobnie jak w ubiegłym roku akcję pomocy szykuje mysłowicka straż miejska. W listopadzie 2012 roku miała miejsce akcja powiązana z organizacjami Pomorska Fundacja „Rottka” i Akademia Przed-Szkolna „Skrzat”, teraz następuje kontynuacja tych działań.

W placówkach AP-S „Skrzat” zostały umieszczone specjalne, odpowiednio oznakowane pojemniki, do których można wkładać między innymi karmę, makaron, witaminy dla zwierząt, koce, ubranka, olej i wiele innych. Będzie to wsparcie dla Pomorskiej Fundacji „Rottka”, która swój oddział ma także w Mysłowicach. W naszym mieście pomaga psom rasy rottweiler. Warto nadmienić, że w tym roku fundacja uzyskała status organizacji pożytku publicznego, co oznacza, że mogła rozszerzyć działalność o pomoc ofiarom pogryzień.

Wszyscy chętni mogą się przyłączyć do akcji. Każda chętna jednostka bądź placówka oświatowa gotowa pomóc, otrzyma oznakowany pojemnik.

Rokrocznie zwierzętom ze schroniska w Mysłowicach pomagają przedszkolaki z Przedszkola nr 4. Już od kilku lat organizowane są tam akcje, podczas których zbierana jest karma, konserwy mięsne, paszteciki, makaron, koce, miski, witaminy czy zabawki. Wszystkie dary zostają przekazywane mysłowickiemu schronisku dla zwierząt. Akcja charytatywna nazywa się „Pełna miska dla bezdomnych zwierząt ze schroniska” i ma, jak czytamy na stronie przedszkola, na celu „kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt, wzbudzanie w wychowankach wrażliwości na krzywdę innych oraz chęć niesienia pomocy”.

Podobna akcja odbędzie się 10 grudnia w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1 w Mysłowicach pod nazwą: „Akcja taka: Wielka paka dla zwierzaka”. I tym razem przedszkolaki zbierać będą dary dla zwierząt z mysłowickiego schroniska. Potrzebny jest pokarm, miski, kołdry, koce. Jak mówią organizatorzy, pomoc zwierzakom jest najprostszą, w jaką mogą włączyć się dzieci. Warto kształtować w nich wrażliwość od najmłodszych lat.

Podobna pomoc organizowana jest każdego roku w wielu mysłowickich firmach i szkołach. Jeśli chcesz pomóc – rozejrzyj się po swojej okolicy – gdzieś z pewnością odbywa się zbiórka, w którą można się włączyć. Świetnym pomysłem jest też zorganizowanie własnej zbiórki, w swoim miejscu pracy. Z roku na rok takie akcje cieszą się coraz większą liczbą zebranych darów. Oby w tym roku było jeszcze lepiej niż w poprzednich.

Komentarze