Listopadowa sesja

fot. ARAmedia

Ostatnią sesję rady miasta rozpoczęło wręczenie medali przyznanych przez ministra obrony narodowej osobom, które swoją postawą lub pracą przyczyniły się do rozwoju i umocnienia obronności kraju.

Złoty medal otrzymał Józef Stolorz, srebrny – Dariusz Półtorak, a brązowy Mirosław Synowiec.

Następnie radni uchwalili m.in. program współpracy Mysłowic i organizacji pozarządowych na 2014 r. z budżetem 1,5 mln zł, zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego „Stary Ewald” – terenu po KWK Mysłowice pomiędzy ul. Obrzeżną Północną a Świerczyny, na którym niebawem mają ulokować się przedsiębiorstwa, firmy logistyczne czy usługowe. Radni zadecydowali też, że zwolnione z podatku od nieruchomości za 2013 r. będą obiekty sportowe, boiska oraz place zabaw.

Na sesji ustalono również wysokość opłat za usunięcie pojazdu z drogi i jego przechowywanie na wyznaczonym parkingu. I tak opłata za usunięcie roweru wynosić będzie 111 zł. Usunięcie pojazdu do 3,5 tony to koszt 483 zł.  W przypadku większych pojazdów opłaty także będą większe, aż do 1 532 zł za pojazd przewożący materiały niebezpieczne. Ustalono też stawki za przechowywanie pojazdu na wyznaczonym parkingu. Przykładowa „doba hotelowa” pojazdu ważącego do 3,5 tony będzie kosztowała 38 zł.

Komentarze