Gala Podsumowująca Projekt PDF

Wczorajszego popołudnia w Mysłowickim Ośrodku Kultury odbyła się uroczysta Gala Podsumowująca Projekt PDF – „Podwórko Doznań Fantastycznych”.

Trud mieszkańców odczarowanych podwórek został podwójnie nagrodzony – po pierwsze ich najbliższe otoczenie zmieniło się nie do poznania, a po drugie wszyscy zostali docenieni przez jury konkursu na Podwórko Doznań Fantastycznych. Były podziękowania za zaangażowanie w przemianę podwórek, za wielki wkład pracy i czas poświęcony odczarowaniu tych miejsc.

Wygrało podwórko przy ul. Powstańców 12 – jego mieszkańcy otrzymali nagrodę ufundowaną przez prezydenta Edwarda Lasoka – elementy atestowanego placu zabaw, który już niebawem stanie na zwycięskim podwórku wieńcząc całe dzieło.

Drugim miejscem cieszą się zarówno mieszkańcy podwórka znajdującego się przy ul. Szymanowskiego 2, jak i mieszkańcy ul. Strażackiej 3. Jury zadecydowało o przyznaniu podwójnego drugiego miejsca.

Ocenie konkursowej podlegały przede wszystkim zaangażowanie mieszkańców w pracę na rzecz ich podwórek, pozyskanie dodatkowych środków i pomocy osób prywatnych czy organizacji, ale i fantazja, z jaką uczestnicy projektu podchodzili do swoich zadań.

Najbardziej aktywni mieszkańcy konkursowych podwórek usłyszeli od dyrektora MOK Adama Radosza i prezydenta Edwarda Lasoka szczególne podziękowania . Rozstrzygnięto też konkurs na podwórkowy pamiętnik, w którym nagrodę główną – nowoczesną hulajnogę – ufundował tygodnik „Co Tydzień”.

Galę uświetniły występy tancerzy ze Szkoły Tańca EXTREME oraz zespołu De Seints. Zgromadzeni w sali widowiskowej MOK goście obejrzeli też film o wszystkich podwórkach i zapoznali się z efektami kilkumiesięcznej pracy nad projektem PDF.

Mieszkańcy ulic Strażackiej, Powstańców i Szymanowskiego mają teraz w swoim otoczeniu kolorowe, pełne życia i radości miejsca, gdzie dzieci chętnie spędzają swój wolny czas. Co ważne – murale, które ozdobiły ściany otaczające podwórka, przedstawiają historię tych miejsc, dlatego na murze przy ul. Powstańców pojawiła się lokomotywa nawiązująca do kolejowej historii budynku, a ul. Szymanowskiego była kiedyś głównym traktem handlowym w mieście i ten fakt przedstawiają kolorowe rysunki. Trzecie podwórko to oczywiście strażacki raj.

Prowadzący galę wicedyrektor MOK Michał Skiba zapowiedział, że projekt prawdopodobnie będzie miał swoją kontynuację.

Komentarze