Nowy oddział w „Dwójce”

fot. ARAmedia

Dla przewlekle chorych osób w podeszłym wieku ma powstać zakład pielęgnacyjno – opiekuńczy w mysłowickim Szpitalu nr 2. Otwarcie planowane jest na styczeń przyszłego roku.

– Społeczeństwo się starzeje i jest to oddział niezmiernie potrzebny zarówno w Mysłowicach, jak i w całej Polsce. Mamy wolną powierzchnię po oddziale laryngologii. Obliczyliśmy, że można wstawić tam 12 łóżek. Warunkiem powstania oddziału jest zdobycie kontraktu z NFZ – informuje dr Paweł Lorek, zastępca dyrektora ds. medycznych szpitala.

Oddział, oprócz finansowania z NFZ, ma się także opierać na dopłacie ze strony pacjenta. Jak jednak zaznacza Lorek, nie chodzi o to, żeby oddział zarabiał, ale żeby do niego nie dokładać.

Co ważne Szpital nr 2 w dalszym ciągu przesuwa zabiegi niewymagające nagłej interwencji i przyjmuje pacjentów wymagających natychmiastowego leczenia. Powodem jest przekroczenie kontraktu z NFZ o ponad 1 mln zł. – Nie zdarzają się sytuacje, w których ktoś, kto potrzebuje nagłego zabiegu, nie zostałby przyjęty. Ciągle trwają negocjacje z NFZ w tej sprawie – informuje Lorek.

Komentarze