Bajkowe lato w brzęczkowickiej bibliotece

fot. MBP Mysłowice
fot. MBP Mysłowice

Wakacyjne zajęcia dla dzieci w bibliotece w Brzęczkowicach trwały od 1 do 13 lipca i przepełnione były dobrą zabawą, licznymi atrakcjami oraz zdobywaniem przydatnej wiedzy. Każde z dzieci mogło wybrać dla siebie coś interesującego i w ten sposób umilić sobie czas w wakacyjne dni.

Pierwszy tydzień rozpoczął się turniejem gier planszowych – były rozgrywki w warcaby, bierki, chińczyka, kości oraz w grę edukacyjną „Encyklopedia wiedzy”. Kolejne dni minęły na rozwiązywaniu wakacyjnych krzyżówek, rebusów, kalamburów, zagadek, a także grze w popularne „Państwa i miasta”.

Z rozgrzanymi umysłami dzieci mogły wziąć udział w rozgrzewaniu ciała podczas zajęć i zabaw ruchowych, takich jak: „Gorączka przed podróżą”, „Prawa burta, lewa burta”, „Przenoszenie kartki na głowie, plecach” itd. Jeden dzień „Bajkowego Lata” dzieci poświęciły na wykonanie pięknych prac plastycznych pt. „Widokówka z wakacji”.

Drugi tydzień wakacji przebiegał pod hasłem „Podróż po Polsce palcem po mapie” – poświęcono go tematyce geograficznej, podróżom po Polsce i zabawom przy mapie. Dzieci dzieliły się swoimi wspomnieniami z wakacyjnych wojaży oraz wiedzą na temat zabytków i ciekawych miejsc w Polsce. Szukały także miejscowości z zawartymi w ich nazwie imionami oraz nazwami zwierząt, np. Władysławowo, Jelenia Góra i in.

W kolejnych dniach wykonywały przestrzenne prace plastyczne: „Nad morzem” oraz „W górach”. Zwieńczeniem zajęć bibliotecznych był wielki turniej geograficzny, w którym dzieci wykazały się znajomością mapy Polski, zabytków oraz wiedzą ogólną. Podczas wakacyjnych spotkań wszyscy uczestnicy byli nagradzani słodyczami i drobnymi upominkami, które sprawiały im wyjątkową radość i stanowiły motywację do działania.

Źródło: MBP Mysłowice

Komentarze