fot.ARAmedia

W sobotę, 8 czerwca, w Szkole Podstawowej nr 10 w Mysłowicach odbyła się druga edycja Festynu Rodzinnego, jaki dla mieszkańców Brzezinki przygotowała dyrekcja placówki wraz z rodzicami uczniów.

Podczas tej rodzinnej imprezy na boisku SP 10 już od godz. 14 dzieci wraz z rodzicami mogły uczestniczyć w szeregu atrakcji zorganizowanych przez władze szkoły i zaangażowanych w prace nad wydarzeniem rodziców. Pierwszą, otwierającą festyn zabawą były warsztaty taneczne poprowadzone przez Sabinę Krylę, instruktorkę ze Szkoły Tańca „Extreme”. Nie zabrakło również występów artystycznych uczniów i absolwentów szkoły oraz zaproszonych na festyn gości, pokazu karate czy przedstawienia teatralnego, jaki dla uczestników festynu przygotowały przedszkolaki mysłowickiej „Jedynki”.

Obsługę nad niemal wszystkimi atrakcjami prowadzili rodzice uczniów uczęszczających do SP 10. Podczas festynu sprzedawane były także pachnące ciasta, dopiero co wyjęte przez mamy z piekarników i smaczne kiełbaski pieczone na grillu przez ojców. Rodzice pomagali przy całym festynie począwszy od rozstawienia stołów i namiotów po wystrój boiska. Nie lada gratką dla dzieci okazał się również bezpłatny kącik foto, w którym wszyscy mogli sobie robić zdjęcia z egipskimi posągami.

Na festynie swój program zaprezentowali również mysłowiccy harcerze, którzy nie tylko umilali gościom czas wspólnym śpiewaniem, ale także zadbali o najmłodszych, oferując im sporą dawkę aktywności fizycznej podczas wesołych pląsów.

Działające w szkole kolegium Akademii Przyszłości do pracy wolontarystycznej zaangażowało swoich studentów – uczniów Szkoły Podstawowej nr 10. Dzieci ochoczo rozdawały zebranym na boisku ludziom cukierki i opowiadały o sukcesach, jakie odniosły dzięki nauce ze swoimi tutorami – wolontariuszami Stowarzyszenia Wiosna. Wspólnie z opiekunami dbali o rozwijanie plastycznych i naukowych talentów najmłodszych uczestników festynu. Mali wolontariusze proponowali swoim szkolnym kolegom uczestnictwo w przygotowanych przez Akademię quizach, wspólne tworzenie plakatów oraz kolorowych kredowych rysunków na szkolnym boisku. Pracę dzieciaków z Akademii Przyszłości nagrodziła mysłowicka Pizzeria Da Grasso, fundując małym studentom posiłek, który zachęcił ich do dalszych zabaw.

Głównym punktem imprezy okazało się finałowe losowanie w ramach Wielkiej Loterii Fantów, w której wygrać można było nagrodę główną – rower górski. Dochód z zakupu losów został w całości przeznaczony na potrzeby szkoły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię