Indywidualne Mistrzostwa Śląska Kadetek

Niedziela 19 maja była kolejnym dniem rozgrywania Mistrzostwa Śląska Kadetek. Tym razem zawodniczki KTS MOSiR Mysłowice walczyły o medale indywidualnie.

Po raz kolejny przekonaliśmy się, że ciężka praca sztabu szkoleniowego klubu (trenerzy: Beata Nowak, Patrycja Wszołek i Maciej Wszołek) oraz współpraca z MOSiR-em Mysłowice pomaga odnosić sukcesy. Zawodniczki przywiozły dla Mysłowic kolejne medale Mistrzostw Śląska.

Indywidualnie srebrny krążek wywalczyła Magdalena Sala, która w finale uległa będącej w czołówce Polski zawodniczce LITS Anders Jedność Żywiec Karolinie Tokarczyk. Drugie miejsce w turnieju dało Magdzie także awans do Półfinałów Mistrzostw Polski, które, inaczej niż podawano wcześniej, nie będą rozgrywane w Korfantowie, tylko w Zawadzkiem.

Szóste miejsce w zawodach zajęła Claudia Brudniok, a Magdalena Wichnera uplasowała się na pozycji 13-16. Rewelacyjnie zagrały nasze zawodniczki w kategorii gier deblowych.

Dziewczyny: Magdalena Sala i Claudia Brudniok walczyły razem w parze i sięgnęły po złote medale! W finale pokonały debel Karolina Tokarczyk/Martyna Maraszkiewicz. Magdalena Wichnera, która zagrała w grze podwójnej z Moniką Kasperkiewicz (Klub Olimpijczyka MOSiR Mysłowice) została sklasyfikowana na miejscach 9-12.

Kolejny medal w grze mieszanej wspólnie z Sebastianem Baranem (Klub Olimpijczyka MOSiR Mysłowice) zdobyła Magdalena Sala. Do swojej medalowej kolekcji tym razem Magda dołączyła brązowy krążek. Claudia Brudniok zagrała z Patrykiem Krzemieniem (Klub Olimpijczyka MOSiR Mysłowice). Para została sklasyfikowana w przedziale miejsc 5-8. Również Magdalena Wichnera zagrała z zawodnikiem Klubu Olimpijczyka – Mateuszem Zawadzkim. Reprezentanci Mysłowic zostali sklasyfikowani na pozycjach 17-26.

Gratulujemy zawodniczkom medali i życzymy naszym kadetkom powodzenia na półfinałach, gdzie walczyć o awans będzie drużyna (Magdalnea Sala, Claudia Brudniok i Magdalena Wichnera) oraz indywidualnie Magdalena Sala.

Nadesłano przez: Grażyna Wojciechowska