X Międzynarodowy Wielkopolski turniej judo

Zawodnicy MOSiR-u po turniejufot. UM Mysłowice

W dniach 23 i 24 marca w Suchym Lesie odbył się X międzynarodowy Wielkopolski turniej judo. Udział w nim wzięło 804 zawodników i zawodniczek, reprezentujących barwy 107 klubów. Był to największy w tym roku turniej w Polsce, w którym udział wziął MOSiR Mysłowice. Mysłowiccy zawodnicy przywieźli z Suchego Lasu 5 medali.

Podopieczni Ryszarda Dziewulskiego pokazali się z bardzo dobrej strony. Złote medale w swoich kategoriach wagowych zdobyli Dominika Nowicka (44 kg), Filip Kocima (42 kg) i Daniel Dytko (27 kg). Z kolei Kamil Długosz (73 kg) i Jakub Majchrzak (50 kg) sięgnęli po brązowe medale. Nieźle spisała się Karolina Hulin (57 kg), która uplasowała się na 5 miejscu. Mateusz Osiak (42 kg), Ewelina Toja (36 kg) i Sara Jarząb (44 kg) zostali sklasyfikowani na 7 miejscach.

W klasyfikacjach klubowych w kategorii Dzieci MOSiR zdobył 25 miejsce, w kategorii Młodzik 4 miejsce, a w kategorii Junior Młodszy 16 miejsce. W generalnej punktacji klubowej MOSiR uplasował się na 9 z 94 miejsc.

Źródło: UM Mysłowice