Partycypacja obywatelska Mysłowic

fot.CIS
Uczestnicy ostatniego spotkaniafot.CIS

Co należy zrobić aby „NIMBY” przekształciły się w „YIMBY”? Jak przełamać opór społeczeństwa do angażowania się w działania samorządów lokalnych? Uczestnicy trzeciego spotkania sieciującego w ramach projektu „Aktywowani” będą debatować o partycypacji społecznej w Mysłowicach.

Stało się już tradycją, że w drugą sobotę miesiąca przy ul. Grunwaldzkiej 22 Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Społecznych w Mysłowicach wraz z urzędem miasta organizują spotkanie sieciujące. To już trzecie spotkanie w tym roku, realizowane w ramach projektu „Aktywowani”. Tym razem uczestnicy poruszą trudny temat partycypacji mieszkańców gminy w tworzeniu programu rewitalizacji społecznej.

Prowadzący spotkanie specjalista ds. rewitalizacji – Tomasz Szewczyk opowie o rodzajach postaw ludzkich, takich jak NIMBY (skrót z ang. „nie w moim ogródku”), czy YIMBY (skrót z ang. „tak na moim podwórku”). Wyjaśni, czym jest partycypacja w procesie decyzyjnym, na etapie tworzenia i wdrażania programu rewitalizacji społecznej oraz strategii rozwoju miasta. Wytłumaczy również, dlaczego ważna jest rzetelna informacja oraz konsultacja takich programów ze społeczeństwem, tak by opracowane zmiany przynosiły owoce wszystkim.

Bardzo ważną częścią spotkania będzie dyskusja dotycząca relacji pomiędzy samorządem lokalnym naszego miasta a organizacjami pozarządowymi działającymi na terenie Mysłowic oraz mieszkańcami. Relacje te są bardzo ważne przy tworzeniu programu rewitalizacji społecznej. Wcześniejsze dwa spotkania sieciujące dawały uczestnikom możliwość nawiązania partnerstw pomiędzy reprezentantami różnych środowisk.

Spotkanie odbędzie się 13 kwietnia o godz. 8.30 w budynku Stowarzyszenia Centrum Inicjatyw Społecznych w Mysłowicach przy ul. Grunwaldzkiej 22. Zainteresowanych prosimy o wcześniejsze potwierdzenie uczestnictwa ze względu na ograniczoną ilość miejsc pod numerem telefonu 784 721 242 lub e-mailowo biuro@cismyslowice.pl.

Nadesłano  przez: Justyna Jesionek, CIS Mysłowice
Komentarze