Streetballowe Mistrzostwa Śląska

W sobotę, 16 marca, w mysłowickiej hali MOSiR-u rozegrany został turniej eliminacyjny Mistrzostw Śląska w streetballu. W turnieju uczestniczyło siedem drużyn z Mysłowic, Sosnowca i Dąbrowy Górniczej.

Zespoły rywalizowały w dwóch grupach, A i B. W grupie A znalazły się zespoły „Sąsiedzi”, „Kobe Team”, „Pan Tu Nie Stał” i „MBM”, wszystkie z Mysłowic. W grupie B natomiast grały drużyny „No Name” z Dąbrowy Górniczej, „Mimo Wszystko” z Mysłowic oraz „Fundamentaliści” z Sosnowca.

Grupę A pewnie wygrali „Sąsiedzi”, ogrywając „Pan Tu Nie Stał” 31:9, „MBM” 21:7 i „Kobe Team” 21:7. Na uwagę zasługuje fakt, że w zespole „Kobe Team” grały wyłącznie dziewczyny z rocznika 1996.

Zwycięstwo w grupie B padło łupem drużyny „No Name”, która zwyciężyła z „Mimo Wszystko” 21:16, a z „Fundamentalistami” 21:12.

W finale lepszy okazał się zespół z Dąbrowy Górniczej, który wystąpił w składzie: Artur Lewicki, Mariusz Soja, Przemysław Hauzer i Grzegorz Zawierucha. Pokonana drużyna „Sąsiadów” wystąpiła w składzie: Bartosz Wilczyński, Grzegorz Rogiński i Artur Szymański.

Wszystkie zespoły zgłoszone do mysłowickich eliminacji już wcześniej zapewniły sobie prawo do startu w Turnieju Finałowym Streetballowych Mistrzostw Śląska, które odbędą się w Łaziskach Górnych 24 kwietnia.