Start do Wiosny

W pierwszy dzień wiosny na rynku na Wesołej pojawiły się pierwsze żonkile i balony. Atmosfera była naprawdę gorąca. Wszystko to dzięki staraniom studentów Akademii Przyszłości w Mysłowicach.

Dzieci z Akademii Przyszłości przywitały wiosnę na Wesołej równo o godz. 14. Gdy wybiła godzina zero posypało się kwiatowe konfetti, a podopieczni Akademii rozpoczęli rozgrzewkę, którą poprowadziła dla nich Joanna Cieleban.

– Pogoda im dziś nie sprzyja, ale widać, że wiosna jest w nich. Rynek jest tak kolorowo przystrojony, że człowiekowi od razu robi się cieplej – komentowali przechodnie na rynku na Wesołej.

Podopieczni Akademii Przyszłości rozdawali kwiaty oraz cukierki z numerem KRS Stowarzyszenia Wiosna. W zamian prosili jedynie o namalowanie promyków słońca na specjalnych konkursowych kartonikach.

– Mamy nadzieję, że dzieci uzbierają tak dużo promyków słońca, żeby zrobiło się od razu cieplej i bezchmurnie – mówiła Dominika Krutysza – Kmiecik, koordynatorka Akademii Przyszłości w Mysłowicach. Najbardziej jednak cieszy zaangażowanie naszych milusińskich, którzy namawiają na przekazanie 1 % na Akademię. To część podatku, którą każdy Polak może zadysponować według uznania, nic przy tym nie tracąc. Stowarzyszenie Wiosna dzięki temu bardzo wiele zyskuje, a przede wszystkim może pomóc jeszcze większej liczbie dzieci uwierzyć w siebie.

Zachęcamy wszystkich do przekazania 1% podatku dochodowego na Akademię Przyszłości, wpisując nr KRS 00 00 05 09 05 na swoim zeznaniu podatkowym. Na stronie www.kupindeks.pl można ściągnąć darmowy program do rozliczeń podatkowych PIT 2012.

Źródło: Justyna Jesionek, Akademia Przyszłości w Mysłowicach

Komentarze