Międzywojewódzkie Mistrzostwa w biegach przełajowych

8 marca w Korfantowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa w biegach przełajowych.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Opolski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki wespół z Zarządem Wojewódzkim Ludowych Zespołów Sportowych, Opolską Federacją Sportu i Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji. Mysłowiccy biegacze spisali się bardzo dobrze.

Trener MOSiR-u, Józef Szendera, zabrał do Korfantowa siedmioro najlepszych biegaczy sekcji lekkoatletycznej.

Znakomicie spisała się uczennica I Liceum Ogólnokształcącego, Katarzyna Rosikoń, która w biegu juniorek (roczniki 1994-1995) na dystansie 3000 m wywalczyła złoty medal.

Milena Pyka, która na 41 Crossie Mysłowickim zdobyła tytuł wicemistrzyni Śląska w kategorii dzieci (roczniki 2000 i młodsze) na 1000 m zdobyła srebrny medal. Przez dużą część wyścigu prowadziła, jednak pod koniec minimalnie przegrała.

Pozostałe medale dla Mysłowic z Korfantowa przywieźli chłopcy. W biegu na 3000 m młodzików na trzecim miejscu przybiegł uczeń Gimnazjum nr 1, Mario Waleczko. Również trzecie miejsce w biegu na 4000 m juniorów wywalczył Damian Kowalik, który dwa tygodnie wcześniej na Crossie Mysłowickim otrzymał puchar dla najlepszego mysłowiczanina w zawodach.

Źródło: itvm.pl