41 Cross Mysłowicki w biegach przełajowych

41 Cross Mysłowicki w biegach przełajowych przeprowadzony będzie w najbliższą sobotę 23 lutego na terenach biegowych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mysłowicach przy ul. Promenada. Początek zawodów o godz. 11.

Otwarte biegi przełajowe, które od patronatu katowickiej popołudniówki przyjęły nazwę Cross „Wieczoru”, zrodziły się dzięki współpracy działaczy Śląskiego Związku Lekkiej Atletyki, sympatyków lekkiej atletyki oraz nieistniejącej już redakcji „Wieczoru” w 1973 roku. Od tamtej chwili biegi te odbywają się nieprzerwanie co roku. 23 lutego odbędzie się ich 41 edycja.

W swym założeniu Cross Mysłowicki miał dwa główne cele – zorganizowanie imprezy masowej otwierającej wiosenny sezon biegowy na Śląsku oraz „rozbieganie” jak największej liczby młodzieży. Zamierzenia te udało się osiągnąć. Co roku na starcie przełajowych biegów pojawiają się czołowi zawodnicy regionu i kraju.

Do roku 1980 Cross odbywał się na terenach Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku im. Generała Jerzego Ziętka w Chorzowie. Rok później Cross Wieczoru kontynuowany był już w Mysłowicach i przez kolejnych 20 lat rozgrywany był na terenie Kąpieliska „Słupna”. Od 2001 roku trasa biegowa została przeniesiona na Promenadę.

Tegoroczne biegi przełajowe we wszystkich kategoriach przeprowadzone będą w ramach Mistrzów Śląska. Organizatorami Crossu są Urząd Miasta Mysłowice oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mysłowicach. Patronat nad wydarzeniem objęli prezydent miasta Edward Lasok oraz prezes Śl. ZLA Jacek Markowski.

Regulamin imprezy na stronie organizatora. Zgłoszenia zbiorowe (klubowe) wyłącznie na oryginalnych drukach zgłoszeniowych PZLA.

Komentarze