WOŚP zagrała w Mysłowicach!

13 stycznia odbył się 21. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mysłowiczanie znów okazali się niezwykle hojni – do puszek wolontariuszy wrzucili aż 34 tys.673 zł!

Mysłowicki sztab WOŚP jak zwykle usytuowany był w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Imprezy odbyły się natomiast w MOKu – w centrali przy ul. Grunwaldzkiej i w filii na Brzezince przy ul. Laryskiej.

W klimatycznym starym kinie „Znicz” na Brzezince finał we współpracy z MOK zorganizowało stowarzyszenie „PoMysłowi”, o którym coraz głośniej robi się w naszym mieście. Można tam było posłuchać muzyki elektronicznej – na scenie pojawili się Gładky, Bednarz, Matt En, Nail, Larsen, HRD i Baloman oraz saksofonistka Kasia Zielosko, a wizualizacjami zajął się VJ Alban. Podczas koncertu odbyły się liczne aukcje, z których dochód zasilił konto Fundacji WOŚP. Można było wylicytować m.in. pałeczkę perkusisty Wojtka „Lali” Kuderskiego z Myslovitz, koszulkę z autografami zespołu, mundur górniczy, bilety VIP na imprezę Old School Music & Art, bony na darmową wymianę oleju w samochodzie czy gadżety Radia Egida i Wielkiej Orkiestry. W sumie „PoMysłowi” zebrali dla WOŚP blisko 1000 zł.

MOK przy Grunwaldzkiej postawił na scenę rockowo – alternatywną. Zagrały zespoły Czapka Jerryego, Natalie Loves You i De Seints. Odbyły się także pokazy tańca towarzyskiego i nowoczesnego sekcji MOK i występ Szkoły Tańca EXTREME Dariusza Kryli. Tam również odbyły się liczne licytacje – plakatów, płyt i nie tylko.

Wszystkich Mysłowiczan, którzy bawili się tego dnia z MOKiem Jurek Owsiak pozdrowił osobiście z Warszawy. Zebrane w naszym mieście pieniądze pomogą jak zwykle noworodkom i niemowlakom oraz po raz pierwszy także seniorom.

Komentarze