Szykuje się strajk generalny w naszym województwie

fot. zzprckwb.org.pl

Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno – Strajkowy tworzony przez związki zawodowe NSZZ „Solidarność”, WZZ „Sierpień 80”, OPZZ i Forum Związków Zawodowych chce zorganizować w naszym województwie strajk generalny.

Związkowcy mają już dość „wyniszczającej polityki Donalda Tuska” i chcą to wyrazić w proteście na ogromną skalę. Domagają się m.in. likwidacji NFZ czy ograniczenia umów śmieciowych i masowych zwolnień. Górnicy Kompanii Węglowej i pracownicy Południowego Koncernu Węglowego już opowiedzieli się za strajkiem. Dziś referendum w tej sprawie odbywa się w kopalniach KHW.

Do strajku przygotowują się także przedstawiciele innych środowisk pracowniczych. Hutnicy, kolejarze, koksownicy i pracownicy zbrojeniówki już wzięli udział w referendach i będą wspierać generalny strajk w naszym regionie. 21 stycznia rozpocznie się referendum w zakładach motoryzacyjnych i w oświacie. Następnie w przedsiębiorstwach komunikacji miejskiej, Tramwajach Śląskich i służbie zdrowia.

Rząd oderwał się od rzeczywistości – pisze w swoim biuletynie MKPSi wydaje mu się, że problemy pracowników i pracodawców nie są ich problemami. Trzeba nim wstrząsnąć, albo zmienić. Zanim będzie za późno. Naszą najmocniejszą i najskuteczniejszą bronią jest strajk. Oni strajku się boją. Gdy wspólnie zaprotestują górnicy, energetycy, hutnicy, ciepłownicy, kolejarze, zbrojeniówka, służba zdrowia, oświata, zakłady motoryzacyjne, gdy staną autobusy i tramwaje, to rząd nie będzie mógł już dalej wciskać kitu, że jesteśmy na zielonej wyspie, że tylko nielicznym gorzej się powodzi, a reszta ma się świetnie. Prawda jest taka, że wszystkim źle się powodzi poza rządzącymi i ludźmi, którymi poobsadzali stołki. Możemy ich od tych stołków oderwać i zmusić do uczciwej roboty. Warunek jest jeden. Musimy to zrobić razem! Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

Komentarze