Gwiazdy odwiedziły mysłowicką Świetlicę Terapeutyczną

W dniach 21-25 stycznia w Świetlicy Terapeutycznej odbyło się malowanie ścian. Uczestniczyło w nim wiele gwiazd telewizji i sportu. Pomysłodawcą był koordynator świetlicy, Mariusz Seifert.

Podstawy pod artystyczne popisy gwiazd podłożył Maciej Kot, plastyk, który już wielokrotnie organizował malowanie placówek, pomagającym dzieciom.

Za pędzle chwycili członkowie różnych grup. Ze sceny kabaretowej byli członkowie Kabaretu Młodych Panów, Kabaretu D.N.O. oraz Mariusz Kałamaga z kabaretu Łowcy.B.

Nie zabrakło również muzyków- pomagali Kamil Franczak z zespołu Zero Procent, zespół oFF Kultura, który zagrał również krótki koncert, zwycięzca programu „Mam talent” Marcin Wyrostek, oraz zespół Cree, który został oficjalnym ambasadorem Świetlicy.

Malowali też sportowcy i gwiazdy telewizji- piłkarze Ruchu Chorzów Łukasz Tymiński i Robert Chwastek, walczący w MMA Artur Sowiński, znany hokeista, Mariusz Czerkawski, pochodzący z Mysłowic Rafał „Tito” Kryla, który występował w programie „You Can Dance- Po prostu tańcz” oraz znani z serialu „W11- Wydział Śledczy” Anna Potaczek i Maciej Dębosz. Warto wspomnieć, że dzieciom została przekazana koszulka Ruchu Chorzów z podpisami zawodników pierwszej drużyny.

W organizacji wydarzenia pomógł mysłowicki MOK, który był współorganizatorem. Dostarczył część niezbędnych materiałów, takich, jak pędzle, farby czy pigmenty.

Prócz tego farby dostarczyła także firma Inchem Polonia, producent pigmentów do farb.

Komentarze