Sylwestrowa noc 2012/2013

fot. sxc.hu

Jeśli jeszcze nie macie pomysłu, jak spędzić tę wyjątkową noc, zobaczcie, co przygotowały władze poszczególnych miast na Śląsku.

W Mysłowicach imprezy sylwestrowej na rynku nie będzie. – Musieliśmy dokonać pewnych wyborów i biorąc pod uwagę wszystkie argumenty oraz imprezy już zrealizowane podjęliśmy właśnie taką decyzję – tłumaczy rzecznik prasowy UM Kamila Szal. – Planując duże wydarzenia w roku 2012 przede wszystkim nie wyobrażaliśmy sobie, że to najważniejsze, czyli Mistrzostwa Świata w Siatkówce Plażowej, mogłoby się nie odbyć – mówi Szal – Po raz pierwszy także postawiliśmy na imprezę towarzyszącą i to pierwszej klasy. Koncert zespołu Feel zgromadził ogromną publiczność i co ważne, nie tylko z Mysłowic, ale i wielu miast ościennych – dodaje. W 2012 r. mogliśmy również uczestniczyć w wyjątkowych Dniach Mysłowic, bo połączonych z 10-leciem zespołu Negatyw. Z kolei w czerwcu Mysłowice stały się gospodarzem Ekumenicznego Koncertu Rodzinnego – ogromnej imprezy, na której pojawił się bardzo popularny zespół Leeland z Teksasu. Szkoda tylko, że w sylwestrową noc nie ujrzymy żadnych gwiazd w naszym mieście.

Pod katowickim Spodkiem dobrą zabawę gwarantują władze miasta i Telewizja Katowice. Od godz. 20 na scenie zobaczymy takich wykonawców jak: Golden Life, Varius Manx, K.A.S.A, Golec U’Orkiestra, Kasia Wilk i wschodzącą gwiazdę, konkurentkę Ewy Farnej – Kamilę oraz katowiczan: Marcina Kindla i zespół Niegrzeczni. Wisienką na sylwestrowym torcie będzie DJ Shaun Baker z wokalistką Jessicą Jean, którzy zaprezentują swoje największe przeboje, znane z parkietów tanecznych całego świata. Jeśli zdecydujecie się zostać w domu, możecie oglądać relację na żywo, którą gwarantuje Telewizja Katowice, TVP Info oraz TVP Polonia.

W Gliwicach zrezygnowano w tym roku z muzyki na żywo i żadna lokalna lub zagraniczna gwiazda nie wystąpi na scenie. Zamiast tego płyta Placu Krakowskiego zamieni się w ogromny parkiet taneczny. Zabawę będą nakręcali DJ-e znani z tegorocznej imprezy Mayday, czyli Felix Krocher z Frankfurtu i katowicki DJ Sasia. O godz. 22 oczekiwać możemy również pokazu świateł laserowych. Na budynku rektoratu Politechniki Śląskiej wyświetlona zostanie specjalnie przygotowana na Sylwestra animacja. O północy na pewno nie zabraknie fajerwerków.

U naszych sąsiadów, w Sosnowcu, impreza sylwestrowa rozpoczyna się już o godz. 14 i zapowiada się bardzo interesująco! Na Górce Środulskiej zaplanowano kulig z psim zaprzęgiem, naturalną ślizgawkę i wypożyczalnię łyżew, zawody w jeździe na nartach oraz „jabłuszku”, wspólne puszczanie lampionów oraz konkursy dla dzieci. Z kolei ostatnią noc roku uświetni swoją muzyką DJ Malfunktion – mieszkaniec Sosnowca i rezydent katowickiego Mega Clubu.

Komentarze