Artykuł sponsorowany

Święta i odchudzanie? Możesz to połączyć

Święta są często tym momentem, w którym z powodu otaczających nas pokus porzucamy dietę i rezygnujemy z odchudzania, które rozpoczęliśmy. Co więc zrobić, gdy brakuje nam asertywności i jak przetrwać wspólne biesiadowanie przy świątecznym stole? Okazuje się, że wprowadzenie już kilku drobnych zmian spowoduje, że święta nie będą łączyły się z poczuciem winy i wzrostem wagi.

Świąteczne przykazania

1. Zaplanuj wcześniej świąteczne menu. Podczas przygotowywania potraw postaraj się zastosować wskazówki dietetyka, aby uszczuplić kaloryczność tradycyjnych dań.

2. Unikaj majonezu dodawanego do sałatek i jajek – znacznie podwyższa kaloryczność potraw, a wysoka zawartość tłuszczu jest niekorzystna dla organizmu. Łyżeczka majonezu to aż 70 kcal! Do mięs i sałatek postaraj się przygotować aromatyczne ziołowe sosy na bazie jogurtu naturalnego.

3. Ponieważ na stole będzie dużo świątecznych przysmaków, których będziesz chciała spróbować, nakładaj małe porcje. Staraj się nie dokładać potraw.

4. Wybieraj przepisy z jak największą ilością warzyw, które wypełnią objętościowo danie, ale mają mniej kalorii niż produkty pochodzenia zwierzęcego, jak jajka czy kiełbasy itp.

5. Pij dużo wody i niesłodzonych herbat lub naparów z ziół – wypełnią żołądek, a przy okazji wspomogą trawienie.

Po biesiadowaniu warto namówić rodzinę na wspólny spacer, aby pobudzić metabolizm i ułatwić trawienie. Wrócimy orzeźwieni, a nie przemęczeni i przejedzeni.

Nie poddawaj się!

Jeśli jednak nie uda nam się zachować lekkiej diety w święta i skusimy się na zbyt wiele wysokokalorycznych potraw, najważniejsze jest, żeby się nie załamywać i szybko wrócić do poprzednich zasad. Nie ma nic gorszego niż całkowita rezygnacja z diety po kilku dniach odstępstwa. Należy szybko podjąć wyzwanie od nowa i utrzymać dotychczas osiągnięte efekty, a w konsekwencji dążyć do wyznaczonego celu.

Jeśli walczymy z nadwagą z pomocą dietetyka, warto poprosić go o wskazówki na święta wielkanocne. Specjalista na pewno zaopatrzy nas w przepisy i zalecenia, które pozwolą nam spędzić święta smacznie, ale bez przyrostu kilogramów.

Naturhouse Mysłowice, ul. Rynek 23, tel. (32) 733 70 06
Komentarze